BAŞKAN SÖZEN SÖZ VERMİŞTİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tarım üreticilerine destek olmak amacıyla büyük bir projeyi daha hayata geçirecek. Başkan Şükrü Sözen, Taşağıl Bölgesi’nde üreticilerin ürünlerine değer katacak olan Soğuk Hava Deposu’nun yapımına start verdi. Soğuk hava deposuyla birlikte, tarlalarında ve bahçelerinde yetiştirdikleri ürünleri büyük bir heyecanla hasat eden üreticiler, ürünlerini aynı gün içerisinde soğuk hava deposuna ulaştırmanın avantajına sahip olacak. Soğuk Hava Deposu’nun Nisan ayında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

TÜREL ADAY GİBİ TÜREL ADAY GİBİ

2 bin 360 m2’lik alana 2 katlı olarak inşa edilen soğuk hava deposunda, 21 adet soğuk hava deposu, paketleme bölümü, idari birimler, ofisler, yemekhane ve otoparktan oluşuyor. Taşağıl Muhtarı Ali Nail Arseven de Soğuk Hava Deposu çalışmalarını yerinde inceleyerek, bölgesine değer katması nedeniyle Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

MANAVGAT ÖNEMLİ TARIM BÖLGESİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Manavgat, Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden birisidir. Bölgemiz tarımsal üretim ve ihracat konusunda Türkiye’nin taşıyıcı kolonlarından birisi konumuna geldi. Halkımız, narenciye ürünleri başta olmak üzere muz ve avokado gibi tropikal ürünlerde dahi bugün Türkiye’nin önemli bir üretim bölgesidir. Soğuk hava depomuzla birlikte üreticilerimizin gönül rahatlığıyla ürünlerini emanet edebileceği bir merkez oluşturuyoruz. Deponun faaliyete geçmesiyle üreticimizin emeği, değer kazanacak. Tesisimizi en kısa sürede tamamlayarak üreticilerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz. Şimdiden Manavgat’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.