GENEL SEKRETER ÖZOĞLU’NDAN ERDEM’E ÜYELİK TEŞEKKÜRÜ

Toplantıda konuşan, TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu, ALTSO’nun yıllar önce TATSO’da askıya alınan üyeliğini Başkan Eray Erdem’in tekrar aktifleştirdiğini belirterek, “Eray bey ALTSO’nun TATSO’ya üyeliğini tekrar aktif etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıya, TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu,'nun yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Sevgi Kalaycı, TATSO’dan Uzman Ezgi Erdem, ALTSO Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, ALTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

GÖKTEPE'DEN SICAKLIK UYARISI GÖKTEPE'DEN SICAKLIK UYARISI

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, ALTSO Yönetim Kurulu faaliyetleri ve Alanya ekonomisi konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.

BAŞKANIMIZ ERAY ERDEM, TEKRAR ÜYE YAPTI
Benal konuşmasında şunları söyledi: “Geçmişte odamız da Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyesiymiş. Ama yıllar içinde bu bağlar kopmuş ve 2015 yılları gibi üyelik askıya alınmış. Başkanımız Eray Erdem’in çabalarıyla bu yılın başında tekrar odamız Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na üye oldu. Geçmişte olduğu gibi Alman Padarında Alanya olarak yeniden yerimizi almak istiyoruz. TATSO 'nun Alman Turist tercihleri ve yapmamız gerekenler konusunda bizlere tecrübelerini akyarmalarını bekliyoruz. Alanyalı firmalarımızın da Almanya ile karşılıklı ticaret yapmaları konusunu çok önemsiyoruz. Bu anlamda bizim oda olarak üye olmamız da çok yerinde bir karar oldu. Bu açıdan da Başkanımız Eray beye çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Benal’in konuşmasının ardından ise TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu sunumunu gerçekleştirdi.

ÖZOĞLU’NDAN ERDEM’E TEŞEKKÜR
Almanya’da şirket kurulumu ve ticaret olanakları, Almanya pazarı, Almanya’da gerçekleşen fuarlar ve TATSO hakkında genel bilgiler aktaran Özoğlu, yıllar sonra tekrar Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na ALTSO’nun üyeliğini gerçekleştiren Başkan Eray Erdem’e teşekkür etti.
Özoğlu ayrıca katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.

ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural ve ALTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, Genel Sekreter Özoğlu ve TATSO heyetine Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı dolayısıyla Ülkemizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tablosu ile Alanya’yı tanıtıcı argümanlar hediye ettiler.

Genel Sekreter Özoğlu ise ALTSO’nun Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na üyelik belgesi ile teşekkür plaketini Kural ve Benal’e takdim etti.

KAHYA VE AKKUŞ'A DA ÜYELİK BERATI
Toplantının sonunda, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’na üye olan ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Kahya ve ALTSO Meclis Üyesi Mesut Akkuş’a da üyelik belgeleri takdim edildi. Londra Turizm Fuarında olması nedeniyle Akkuş'un beratını eşi İlknur Akkuş teslim aldı.

Editör: Kerim Toksöz