Alanya Özgür Medya, mahallelerin sorunlarına çözüm aramaya devam ediyor. Karapınar, Alacami ve Güzelbağ Mahallelerinin muhtarları ile görüşen Posta Medya ekibi, mahalle halkının sorunlarını dinledi. Mahallelerin sorunları arasında elektrik ve su yer alırken, muhtarlar, yetkililere seslenerek çözüm istedi. 

YIKILDI YIKILACAK

Karapınar Mahalle Muhtarı Fatih Yılmaz, mahallesindeki elektrik direklerinin çok eski olduğunu ve elektrik tellerinin sarkması nedeniyle vatandaşı tehlikeye soktuğunu söyleyerek, "Teller, direkler çok eski durumda, direklerin bazıları yıkılmak üzere. Elektrik altyapısı eski olduğu için, rüzgarda teller birbirine değiyor ve insanların evlerindeki elektronik eşyalar zarar görüyor, yanıyor. Bu sebepten trafo patladı, vatandaşlar kendi imkanlarıyla söndürdü. Bütün elektrik altyapısının yenilenmesi gerek, 3-4 yıldır uğraşıyoruz sonuç alamadık" dedi.

ELEKTRİK PROJESİ BEKLİYOR

ALARA'DA KAZADA 1 ÖLÜ ALARA'DA KAZADA 1 ÖLÜ

Alacami Muhtarı Kerim Teker, “Elektrik sorunu bir türlü çözüme ulaşmadı. Elektrik projesi 4-5 senedir hayata geçirilemedi. Hatlar olduğu gibi duruyor. Projenin her şeyi hazır ama bir adım atılmadı bir türlü ilerlenmedi” diyerek yetkililerden çözüm bulunmasını talep etti. 

İÇME SUYU YETERSİZ

Güzelbağ Mahalle Muhtarı Şeyh Ali Atik, su şebekesinin yetersiz kaldığını belirterek, “Su işine bir türlü çözüm üretilemedi su sürekli kesiliyor, yok da diyebiliriz bu sebepten. Su yetersiz, kaynaktaki su hatta verilemedi, dolayısıyla biz mecburen bir yeri kesip başka yere vermek zorunda kalıyoruz. Bayram öncesinden beridir böyle, çözüme kavuşmasını bekliyoruz” dedi.