Tarım ve hayvancılığı desteklemek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, bu yıl ÇKS işlemlerinin yılda bir kez gerçekleştirildiğini belirten Müdür Rüzgar, çiftçilere çağrıda bulundu. Rüzgar, açıklamasında şunları dile getirdi: "ÇKS, 2023 çiftçi kayıt işlemi Eylül itibariyle başlamıştı. ÇKS kayıtlarımız artık yılda bir defa yapılıyor. Önceden yılda iki defa yapılıyordu. Bir Eylül'de başlayacak. 31 Aralık 2023 sonunda sona erecektir. Yani burada dört aylık sürecimiz var. Bütün çiftçilerimizin çiftçi kayıt sistemine ve örtü altı kayıt işlemine ilçe müdürlüğümüze gelmeleri gerekmektedir."

‘İŞLEMLER TARIM CEBİMDE UYGULAMASINDAN YAPILABİLİR’

Çiftçilerin kayıt işlemlerini kolaylaştırmak için çeşitli yöntemlerin olduğunu vurgulayan Rüzgar, e-devlet üzerinden veya Tarım Bakanlığı'nın tarım cebimde uygulaması aracılığıyla kayıt yapmanın mümkün olduğunu belirtti. Bu kayıtların yapılmasının ardından doğrudan gelir desteği sağlandığını ve bu desteğin dekar başına verildiğini açıkladı.

BAŞKAN ÖZÇELİK, POLİSLERİ UNUTMADI BAŞKAN ÖZÇELİK, POLİSLERİ UNUTMADI

‘DESTEK İÇİN KAYIT OLMALARI GEREKİYOR’

Rüzgar ayrıca, "ÇKS’ye üreticilerimizin mağdur olmaması için hem destekten yararlanmak için hem de banka kredilerini kullanmak için ihtiyaçları var. 31 Aralık'a kadar üreticilerimiz gelip veya eDevlet üzerinden kayıtlarını yaptırabilirler. Aynı şekilde gelip buradan vergi almalarına gerek yok" dedi. Rüzgar konuşmasını çiftçilere verimli bir sezon dileyerek üreticileri kayıtlarını yapmaları için ilçe müdürlüğüne beklediklerini ifade ederek bitirdi.