Gelecek Partisinden son bir kaç gündür muhtarlar ve belediye yöneticilerinin yurtdışı gezisi ile alakalı gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Av.Mevlüt Çakan açıklamasında ;

MUHTARLAR : Bir kaç gündür muhtarların yurtdışı gezisi nedeniyle eleştirilere maruz kaldığını görüyoruz. Muhtarlar gününde de bu eleştiriler artarak devam etmiştir. Belki ekonomik belki sosyal sebeplerden ötürü ömrü boyunca yurtdışı görmemiş/göremeyecek muhtarlarımızın oraları görüp bilgi ve dünya görüşlerine katkı yapma fırsatı bulmasını olumlu karşılıyorum. Aldıkları asgari ücret ile zor bir iş yapıyorlar, her gün vatandaşın direkt muhatabı halindeler.

Eleştirileri yapan vatandaşımızın kendi mahallesine özgü kaygıları olma ihtimali nedeniyle bir kenarda tutuyorum. Önümüz muhtarlık seçimi kendi mahallelerinde  gereken tutumu sergileyeceklerdir.

GÖKTEPE'DEN SICAKLIK UYARISI GÖKTEPE'DEN SICAKLIK UYARISI

Ancak bazı siyasilerin bu konu üzerinde tepinmesini anlayabilmiş değilim. Eğer Alanya Belediyesi Özel Kalem Yurtdışı harcama bütçesine bakılırsa hangi siyasi parti meclis üyelerinin kaç kere yurtdışına çıktığı belediye bütçesinden ne kadar ödenek ayrıldığı göreceklerdir. Bu siyasilerin kendi meclis üyelerine de aynı tavsiye ve hatırlatmayı yapmalarını tavsiye ediyorum.

BELEDİYE YÖNETİMİ : Belediye başkan ve yöneticilerinin de yurtdışı gezisi vizyonlarının gelişimine katkı sağlar ve bu katkıyı Alanya'ya yansıtırlarsa bu da şehrimiz için bir artı olacaktır. Son dönemde şehrimizde yaşanan olumsuzluklara bakıldığında Belediye yöneticilerinin vizyona ihtiyaç duyduğu açıktır. 

ÖZELLİKLE Türkiye'deki ilk ve tek yer altı halk pazarı Alanya'da var. 6 gün otopark 1 gün pazar yeri olarak kullanılıyor. Belediye yöneticileri bir de Sırbistan'a baksınlar...

Editör: Kerim Toksöz