ALANYA'NIN STRATEJİK PLANI ALANYA'NIN STRATEJİK PLANI

Başkan Sünbül yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"MHP’nin Üretken Belediyecilik anlayışı ile Alanyamıza kazandırılan su fabrikası olan ‘Alaiye Su’ her kesimin evine uygun fiyata girebiliyorken, bugün edindiğimiz bilgiye göre damacana fiyatının iki katına yükseltildiğini öğrendik. 
Alaiye Su fabrikasının kurulması ardından kısa bir süre içerisinde piyasanın büyük bir bölümüne satış yaparak her kesimden vatandaşın alabileceği temel ihtiyaç ürünü olmuştu. Diğer su firmaları ise bu durumdan uzun süredir şikayetçi ve Alaiye Su’yun fiyatının yukarıya çekilmesi gerektiğini ifade ediyorlardı. Tek amacın yalnızca kar olması veyahut diğer su firmaların satışlarının ciddi etkinlemesi neticesinde gelen baskı ile mi bu zam kararı alındı bilinmez. Ancak Kamu kurum ve kuruluşları, uhdesinde ki özel ticari teşebbüsleri de kar amacı olmaksızın millete hizmeti birinci önceliği olarak kabul etmelidir. 
Tabiki hizmetin sürdürülebilir olması için fiyat düzenlemeleri yapılması elzemdir. Ancak bu temel ihtiyaçlar konusunda en alt düzeyde yapılması gerekmektedir. En temel ihtiyacımız Suyun fiyatının 2 katına çıkartılmasıyla birlikte CHP’li Büyükşehir’in geçmişte uyguladığı bölgenin en pahalı içme suyu tarifesine sahip olma geleneğine pekte yabancı değiliz. Ekmek, su ve elektirik gibi temel ihtiyaçlarımıza gelen zamlar sonrası ortalığı yangın yerine çeviren hükümeti ve yerel yönetimleri her defasında istifaya davet eden zihniyetin temsilcileri bugün ne yazık ki dilleri lal olmuştur. Zamlı suyla demlenmeye devam edin siz."

Editör: Kerim Toksöz