Kaymakam Ürkmezer mesajında şu ifadeleri kullandı:
"Değerli öğrenciler, öğretmenler, veliler ve eğitim camiasının kıymetli çalışanları; Yeni bir eğitim dönemini hep birlikte karşılamanın heyecanı içerisindeyiz. Bir milletin yaşamasında ve kendini geliştirmesindeki en önemli yapı taşı eğitimdir. Nesillerin yetişmesinde ve bilinçli bireyler olmamızda ailemizden aldığımız eğitimin yanı sıra okullarımızda aldığımız eğitimin önemi çok büyüktür. Bir fidanın büyümesi için nasıl güneş ışığına suya ihtiyacı varsa, bir çocuğun da sevgiye, bilgiye ihtiyacı vardır.

Kıymetli velilerimiz; toplumun en önemli unsuru olan aile ,bireylerin yetişmesinin başlangıcı ve eğitim okulunun ilk basamağıdır. Eğitim anlamında çocuklara gösterilen ilgi ve alaka onların huzurlu ve çağdaş normlarda eğitim görmeleri için çok önemlidir . Öğrencilerimizin iyi bir insan ve ülkemize faydalı bireyler olarak yetişmeleri için hep birlikte çalışacağız.

Değerli öğretmenler; Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı hayata hazırlarken onları bilgiyle donatmadan önce onların millî ve manevî değerleri özümsemiş, evrensel ahlak normlarına uygun bir vatandaş olmalarını sağlamalıyız. Bir öğrencinin en büyük şanslarından biri onu hayata hazırlayan ona bilgiyi ,doğruyu ve iyiliği aşılayan bir öğretmene denk gelmesidir . Öğretmenlerimizin bu cennet vatanı miras bırakacağımız evlatlarımıza ülkemizi en ileriye götürmeleri için gereken tüm desteği vereceklerine en kalbi duygularımızla inanıyoruz.

Geleceğimizin teminatı kıymetli öğrencilerimiz ; Bu cennet vatanın mirasçıları olarak ülkemizi en ileriye taşımak için kendinizi yetiştirip çalışacağınıza güvenimiz tamdır. Bilgiye ulaşmak için araştırıp teknolojik gelişmeleri takip edip , size verileni önemseyip okullarınızda ve hayatınızda başarılar kazanacaksınız. Yeni eğitim ögretim yılında kitap okumayı alışkanlık haline getirip bunu sürdüreceğinizede inanıyoruz .

ALANYA'DA DERS ZİLİ ÇALDI ALANYA'DA DERS ZİLİ ÇALDI

Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 eğitim-öğretim yılının bütün ögrencilerimize, velilerimize ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyor herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyorum."