Ziyaretlerine Antalya’da kendi elektriğini üretebilen ilk güneş enerji sistemli akıllı lise olarak tasarlanan Oba Anadolu lisesinden başlayan Kaymakam Ürkmezer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve Yüklenici Firma Öz Turbal’dan okulun inşaat durumu ve yapım aşamalarıyla ilgili bilgi alarak İnşaat alanı ve bina içerisinde incelemelerde bulundu. 24 derslikli ve 8 laboratuvar olarak planlanan Oba Anadolu lisesi 70 gün süre içerisinde tamamlanarak 2023-2024 eğitim-öğretim sezonunun ikinci yarısında eğitim vermeye başlayacak. 

ALANYA ATABEM'DE ÜCRETSİZ KURS ALANYA ATABEM'DE ÜCRETSİZ KURS

Bir sonraki ziyaretini hayırsever iş adamı Mithat Bileydi tarafından yaptırılan İrfan Bileydi Siber Güvenlik Anadolu lisesine gerçekleştiren Kaymakam Ürkmezer, okul inşaatının son durumu hakkında Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’dan bilgi alarak, okulun derslikleri, atölyeleri, laboratuvarları ve konferans salonlarında incelemelerde bulundu. Siber Güvenlik ve Elektronik cihazlar üzerine eğitim verilmesi planlanan okulun 6 ay içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Son ziyaretini hayırsever Babaoğlu ailesi tarafından anneleri Müdevvet Babaoğlu adına 24 derslikli olarak yaptırılan Tosmur Müdevvet Babaoğlu Ortaokulu’na gerçekleştiren Kaymakam Ürkmezer Babaoğlu ailesi tarafından %81’i tamamlanan okulun inşaat alanı ve bina içerisini gezerek incelemelerde bulundu. Okul inşaatının geriye kalan kısmı Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünce tamamlanacak. 

Ziyaretlerin bitiminde açıklama yapan Kaymakam Ürkmezer ‘’ Bugün devletimiz ve hayırseverlerimiz tarafından Alanya’mızda yapımı devam eden okullarımızın inşaatlarında incelemelerde bulunduk. Eğitim alanında başarısıyla öncülük eden Alanya’mızın kendini daha da ileri seviyelere taşıması için devletimiz ve yeri geldiğinde hayırseverlerimizin desteğiyle yeni eğitim yuvaları kuruyoruz. Bu yeni okullarımızın kendine has farklılıkları var. Oba Anadolu Lisesi Antalya’da kendi elektriğini üreten ilk güneş enerji sistemli akıllı lise olarak tasarlandı. Diğer yandan hayırsever iş adamı Mithat Bileydi tarafından yaptırılan İrfan Bileydi Siber Güvenlik Anadolu lisesi ise, Siber Güvenlik ve  Elektronik cihazlar üzere eğitim vererek öğrencilerimizin hizmetine sunulacak. Müdevvet Babaoğlu Ortaokulu ise Tosmur mahallemizdeki öğrencilerimizin başka bölgelerdeki okullara gitmeleri yerine kendi mahallelerindeki okulda verimli bir şekilde eğitim görmelerini sağlayacak.  Öğrencilerimizin iyi bir eğitim görmeleri için gereken desteği sağlayan devletimize, hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi. 

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

#Alanya

Editör: Kerim Toksöz