Alanya ve Antalya'da yerel seçim öncesi İYİ Parti İl Yönetimi'nde istifa şoku yaşanıyor. İYİ Parti İl Yönetim Kurulu'nda 6 isim, İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan'a şok suçlamalarda bulunup, görevlerinden istifa ettiklerini düzenledikleri basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdular. 

İYİ Parti İl Yönetim Kurulu'nda bulunan Ali Deniz, Şükriye Yıldırımlar, Süleyman Arslan, Mehmet Günay, Fatma Yaşar Arslan, Mustafa Eser, düzenledikleri toplantı ile görevlerinden istifa ettiklerini kamuoyuna deklare ettiler. 

İstifa eden isimler arasında bulunan Ali Deniz, "Antalya İl Başkanı Karacan'ın yönetememe krizi sonrasında ortak iradelerimiz sonucunda almış olduğumuz karara istinaden yol arkadaşımızla birlikte İYİ Parti Antalya İl Yönetim Kurulu üyeliğimizden istifa ediyoruz" dedi.

"SEÇİMDEN SONRA TABELA PARTİSİ OLURUZ"

ALANYA BAYRAMA HAZIR ALANYA BAYRAMA HAZIR

İl Başkanı Karacan'a bazı sorular sormak istediklerini belirten Deniz, "Hedefi olmayan bir insan, bizi nasıl seçime hazırlayacak. 6 kişi olarak yönetim kurulundan istifa ediyoruz. Genel başkan bu doğruları görür, doğru neşter vurursa toparlanacağımızı düşünüyoruz. Milletvekilliği seçimleri öncesinde yapılan temayül yoklamasında bazı ilçelerde usulsüzlük yapıldı. İl başkanına söylememize rağmen bu duruma müdahale etmedi. İttifak ile ilgili genel başkanımızın kararına saygılıyız. Bu il başkanıyla yerel seçimlerde, önceki seçimde aldığımız oyların yarısını bile alamayız. Genel merkezden randevu istedik. Muhalefete muhalefet yapar olduk. Bizim hedefimiz iktidar, ne için buradayız" dedi.

"SEÇİM SONUÇ TUTANAKLARI EKSİKTİ"

İstifa edenler arasında yer alan Mustafa Eser, bugüne kadar birçok olumsuzlukla karşılaştıklarını söyledi. Eser, "14 ve 28 Mayıs seçimleri öncesinde defalarca sandık görevlileri ile ilgili sorular sordum. Bana cevap verilmedi. 5 bin sandıkta 3 bin 500 sandık görevlisi ancak bulduk. Okul sorumlularımız da eksikti. Sonucunda ise seçim sonuç tutanaklarının çoğunun eksik geldiğini gördük" diye konuştu.

Editör: Kerim Toksöz