SYEDRA AYAĞA KALKIYOR SYEDRA AYAĞA KALKIYOR

Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, Konaklı ile Toslak mahallelerinde oluşan hortum nedeni ile zarar gören 7 üreticiyi ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Göktepe, "Tarsim Sigortası olan işletmeler Sigorta Şirketlerine bildirimleri yapıldı. İlçe Tarım Müdürlüğümüzün de yarın yapacağı hasar tespit sonrasında Alanya ziraat Odası ve diğer paydaşlarımızla el ele verip çiftçilerimizin yaralarını beraberce saracağız.
Allah'ım daha büyük afetlerden korusun" dedi.
AGC, 10 Ocak'ı unutmadı

İTALİK
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye Coşkun, 10 OCAK 1961 günü 212 sayılı basın yasasının yürürlüğe girmesiyle kutlanan meslek günü nedeniyle açıklama yaptı.

Coşkun şunları söyledi, 
"10 Ocak 1961, geniş haklar elde ettiğimiz bir gündü ve  o günlerde dönemin gazetecileri anlamlı eylemler yapmıştı. Böylesi anlamlı adımlar ve dayanışmalarla elde ettiğimiz hakları kullanma açısından çok ciddi sorunları birlikte yaşıyoruz…

Günümüzde “Çalışan Gazeteciler Bayramı” ülke genelinde  “10 OCAK GAZETECİLER DAYANIŞMA GÜNÜ” olarak fiilen kutlanıyor.  Resmi  olarak da tanınmasını bekliyor ve umut ediyoruz. 

Günümüzde tüm basın sektöründe çalışanları rahatsız eden ve ciddi kaygılara yol açan  sorunlar ve geri alınan haklar nedeniyle bu günü  “Çalışan Gazeteciler Bayramı” değil “dayanışma günü” olarak kutluyoruz.

Bugünün vesilesi ile bir kez daha yeni basın yasası derhal düzenlenmeli,  gerçek gazetecilerin hakları korunmalı,  halen yaşadığımız çok ciddi ve  kaygı verici sorunların ortadan kalkması için acilen “Gazetecilik Meslek Yasası" günümüz koşullarıyla,  özellikle  teknolojinin de dikkate alınarak düzenlenmesini gerektiğini ifade ediyoruz. 

Yeni uygulamalarda   yerel  gazetelerin kurduğu internet haber siteleri başta  olmak üzere tüm internet haber siteleri için ağır koşullar içermektedir. Bu koşulların çok acil gözden geçirilerek yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. İnternet sitelerinde çalışanların Basın kartı sorunu acilen çözümlenmelidir.

Dilek ve temennimiz; dile getirmeye çalıştığımız   ve diğer kaygı veren tüm konuların çözümlenmesiyle “Çalışan Gazeteciler Bayramı” değil “Dayanışma günü” nü hep birlikte kutlayabilmemizdir.

Tüm meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun."

Editör: Kerim Toksöz