'ÖHEP KOLEJİ İLE HAMDULLAH EMİN PAŞA VAKFININ HİÇBİR BAĞI YOK' 'ÖHEP KOLEJİ İLE HAMDULLAH EMİN PAŞA VAKFININ HİÇBİR BAĞI YOK'

Kendi sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özçelik, Alanya ve Türkiye'de yaşanan ekonomik krize ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Özçelik yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Tek kişilik iktidarın istikrarsız, liyakatsız, öngörüsüz, ben ekonomistim egosu, bilgisiz ve cahil kadrolarda ısrar etmesi ülkeyi yalnızca yoksullaştırmadı; toplumsal kaosa, gençlerin ülkeden kaşına, ailelerin dağılmasına, emeklileri, memurları ve işçileri açlığa, suç oranlarının artmasına, gayrimeşru olayların çoğalmasına neden oldu. Şuan meslek sahibi, emeği ile geçinen herkesin kazandığı ücretle hak ettiği hayatı yaşayabilmesi mümkün değil. Eskiden insanlar haftasonları yemeğe çıkabilir, yılda 1-2 defa tatile gidebilir, kredi çekerek araba, ev alabilirdi. Uzun bir süredir malesef bunları yapabilmek hayal oldu. Dışarda çay-kahve içmek lüks oldu. Ortalama kafe veya pastanede çay 50 tl, kahve 100 tl. Esnafın  kiralardan, girdi maliyetlerinden, işçi giderlerinin aşırı artmasından beli bükülmüş durumda, ama malesef vatandaşa yansıtmak zorunda kalıyor. Bazı esnafların aşırı kar hırsı, iyi niyetli esnafımızı da mağdur etmekte. 
"TEK ŞANSIMIZ CHP'Lİ BELEDİYELER"
Sadece yerli vatandaşlarımızın değil, yurt dışından gelen misafirlerimizinde pahalılıktan ve alım gücünden şikayetçi olduğunu bizzat biliyorum. Bu durum sürdürülebilir bir durum değil. Bazı ekonomistler bu durumun yıl sonuna doğru daha da artacağını söylemesi bu günlerin iyi günler olduğunu gösteriyor. Ben 25 yıllık bir hekim olarak söylemek isterim ki; hayatımın hiç bir döneminde bu kadar alım gücünün azaldığı, pahalılığın ivme kazandığı, paranın değersiz olduğu ve hiç bir şeye yetmediği bir dönem yaşamadım. Toplum olarak tek şansımız sosyal beleyeciliği hayata geçiren, halkımızın nefes alabilmesini sağlayan Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin olması. Yakın bir zamanda da halkımızın üzerine karabasan gibi çöken bu tek kişilik iktidarı değiştirerek demokratik,laik, sosyal hukuk devletini yeniden inşa ederek halkın iktidarına kavuşmak tek amacımız olacaktır." 

Editör: Kerim Toksöz