Alanya'nın zengin kültürel mirası ve tarihi Haşim Yetkin'in objektifiyle çekilen özel fotoğraflarla vatandaşlarla buluştu. Doğal güzelliklerden tarihi mekanlara, yaşam tarzından detaylara kadar birçok öğeyi içeren sergi, Alanya'nın benzersiz kimliğini yansıtarak ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşattı. Açılış törenine, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, AK Parti MKYK üyesi Kuddusi Müftüoğlu, CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir ile yönetimi. ALTSO Başkanı Eray Erdem ve STK Temsilcileri katıldı. Haşim Yetkin'in öğrencileri, sevenleri ve vatandaşlar da serginin açılışına yoğun ilgi gösterdi.

“BU İŞİN BİR JÜBİLESİ VAR”

Açılış konuşmasında Haşim Yetkin, fotoğraflarıyla geçmiş anılarını paylaşarak duygusal anlar yaşattı. Yetkin konuşmasında, "Bana dediler ki, 'Yeter artık İstanbul'da, İzmir'de, Ankara'da açtığın sergiler. 1985 yılında başladığın yerde bu işin bir de jübilesini yapman ve kapanışını da gerçekleştirmen gerekiyor.' Ben de hem bu sergiyi yapayım dedim. Bir de kitap yazmayı da sonlandıralım dedik. 7. kitabımız çıktı. İçimizde, bizim okulun mezunu Adem Murat Yücel var ve diplomasında benim imzam bulunuyor. Bizim okulumuza uzak yerlerden birçok öğrenci gelirdi. Öğretmenlere şunu derdim: Bu öğrenciler, güzel olduğu için değil, ileride bu ülkeye hizmet edebilmek için okulumuza geliyorlar" diye konuştu.

“BU ŞEHRİN VAZGEÇİLMEZ DEĞERİSİNİZ”

ALANYA'DA ÖĞRENCİLER SINAVDA TER DÖKTÜ ALANYA'DA ÖĞRENCİLER SINAVDA TER DÖKTÜ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Yetkin'e teşekkür ederek, “Bu şehrin vazgeçmez değerleri var. Sizde bu şehrin vazgeçilmez değerisiniz. Bizlere yol gösterdiniz. Sizi hep öğretmeniz olarak gördük” dedi.

“GERİYE DÖNÜP BAKTIKLARINDA GÖRECEKLER NASIL BİR ALANYA VARMIŞ”

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer de geçmişi geleceğe aktarmanın önemine vurgu yaptı. Ürkmezer ise, “Bu kadar görmüş geçirmiş Alanya ile bilgisini geliştirmiş insanların bildiklerini aktarması çok önemli. Yazılı tarih, sözlü tarih ve görsel tarih Alanya’nın gelişimine katkı sağlar. İnsanlar geriye dönüp baktıklarında da nasıl bir Alanya varmış onu görebilir” açıklamasında bulundu.

Editör: Kerim Toksöz