AK Parti Gazipaşa İlçe Binası önünde Gazipaşa Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı açıklayan Esen Diler, "Bugüne kadar, çeyrek asrı aşkın süredir, memur-bürokrat olarak şehrime, ülkeme, insanıma hizmet ettim. İnşallah bugünden sonra da, baba ocağım, şehrim, sessiz cennetim Gazipaşa’mıza, Gazipaşalı hemşehrilerimize hizmet etmek istiyorum" dedi.

"MEMLEKET SEVDASIYLA KARARIMI VERDİM"

BÜYÜKŞEHİR'DEN YOLLARA BAKIM BÜYÜKŞEHİR'DEN YOLLARA BAKIM

“Memleket sevdasıyla, şahsım, şehrim ve insanım için kararımı verdim" diyen Gazipaşa Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı Esen Diler, açıklamasında, "Bugün sizlerle, şehrimize ve milletimize hizmet etme yolunda, şahsım adına verdiğim, önemli bir kararı, kararımı paylaşmak üzere, beraberiz. Karar önemlidir, kararlılık daha da önemlidir. Bu yıl, Cumhuriyetimizin 100. Yılı… Çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın, topyekun, Aziz Milletimizin eşi ve benzeri olmayan kararının ve kararlılığının 100. Yılı. 100 yıl önce, en zor şartlarda verdiğimiz bağımsızlık kararının ve bu konuda gösterdiğimiz kararlılığın neticesinde, gelişerek geleceğe yürüyen devletimizin 100. kuruluş yıl dönümü… Kuruluş değerlerimizden, zafer Utkumuzdan, bağımsızlık tutkumuzdan, kalkınma, büyüme, gelişme hedeflerimizden, asla taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz" dedi.

"7'DEN 77'YE HEPİMİZİN VARLIĞI KARARLIĞI DA ÖNEMLİ"

Türkiye yaşayan herkesin sorumluğu olduğunu belirten Esen Diler,  "Hepimiz farkındayız, bilincindeyiz; Ecdadımızın 100 yıl önce verdiği kararın ve bu yolda gösterdiği kararlığının, bugün çok daha fazlasına ihtiyacımız var. Çünkü, sebebimiz var. Çünkü, bu yüzyıl “Türkiye Yüzyılı”… Çünkü, her şeye, herkese; tüm dünyaya rağmen, büyük bir kararlılıkla, bu yüzyılı, Türkiye Yüzyılı ilan eden, Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, nice hedeflere, nice yüzyıllara yürüme arzumuz var. Bu anlamda, 7’den 77’ye, hepimizin, her birimizin varlığı da, kararı da önemlidir. Güzel işler yapmak, işi güzel kılmak, çalışmak, hizmet etmek her birimizin vazifesidir. Bu yolda karar vermek, kararlı olmak, üstünde nefes aldığımız bu topraklara, yeryüzü cenneti şehrimize karşı sorumluluğumuz var. Bundan daha da önemlisi, yan yana durduğumuz, omuz omuza olduğumuz; birlikte “biz” olduğumuz, birlikte “Türkiye olduğumuz” her bir insanımıza karşı duyduğumuz, yüreğimizde taşıdığımız sorumluluğumuzun gereğidir" diye konuştu.


ANTALYA YÜZYILI TECİL EDİLMEDEN TÜRKİYE YÜZYILI KEMALE ERMEZ"

Gazipaşa ve Gazipaşalı'nın yarınlarını aydınlatmak için talip olduğunu belirten Diler, "Bugüne kadar, çeyrek asrı aşkın süredir, memur-bürokrat olarak şehrime, ülkeme, insanıma hizmet ettim. İnşallah bugünden sonra da, baba ocağım, şehrim, sessiz cennetim Gazipaşa’mıza, Gazipaşalı hemşehrilerimize hizmet etmek istiyorum. Büyük Atatürk’ün büyük sözü kulağımıza küpedir. Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır. Ben de bu duygularla, mesele hizmetse, mesele kalkınmaysa, Mesele Türkiye Yüzyılı ise, gerisi teferruattır diyorum. Gazipaşa yüzyılı tesis edilmeden, Antalya Yüzyılı tescil edilmeden Türkiye Yüzyılı kemale ermez diyorum. Bu duygularla, az evvel ifade ettim, üzerimizde olan sorumluluğun bilinciyle, “Memleket sevdası”yla, şahsım, şehrim ve insanım için 'Kararımı verdim!' Bir Nene Hatun azmi, inancı ve sorumluluğu içerisinde, Gazipaşa Yüzyılının meşalesini yakıp Gazipaşa’nın ve Gazipaşalı'nın yarınlarını aydınlatmak için; Gazipaşa Belediye Başkanlığına talibim. Rabbim utandırmasın. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Editör: Kerim Toksöz