Aşırı sıcaklar Alanya'da etkisini sürdürmeye devam ediyor.  Uzmanlarında sıcak havalarda dışarı çıkılmaması hakkında yaptığı uyarılar sahillerin boş kalmasına neden oldu. Deniz-kum-güneş için soğuk iklimden gelen turistler bile sıcak havalarda otellerde vakit geçirmeyi tercih ediyor. Konu ile ilgili Alanya Posta Medya'ya açıklama yapan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Şükrü Cimrin, Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Orkan ve Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu misafirlerin sağlıkları için otelleri ve kapalı alanları tercih ettiklerini söyledi. 

'HERKES DİKKATLİ OLMALI'

Misafirlerin sağlıkları için kapalı alanları tercih etmelerinin doğal olduğunu söyleyen Şükrü Cimrin böyle havalarda herkesin dikkatli olması gerektiğini belirtti. Cimrin," Havalar sıcak olduğu için misafirlerimiz çoğunlukla klimalı kapalı alanları, otelleri ve yakın  mesafedeki sahilleri tercih ediyorlar. Sadece misafirlerimiz değil vatandaşlarda serin kapalı yerleri tercih  etmeliler, sağlık her şeyden önemlidir. Misafirlermizin sağlığı da bizim için her şeyden önemlidir. İşletmeler de bu havalarda gıdalarına ve soğuk zincirine dikkat etmeliler. Böyle havalarda gıdaların bozulma süreleri kısalıyor işletmelerin bunlara önem vermeleri gerekiyor" şeklinde konuştu.

'MİSAFİRLERİN TERİCHİ DENİZ DEĞİL KLİMA'

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Orkan müşterilerin tercihinin oteller olduğunu belirtti. Orkan,"İçinde bulunduğumuz iklim koşulları göz önüne alındığında aşırı sıcak havalarda misafirler daha çok  odalarında ve klimalı mekanlarda vakit geçirmeyi tercih ediyor. Deniz ve havuzda yakıcı derecede sıcaklıklar olduğu için misafirlerin tercihleri arasında yer almıyor" dedi.  

'SICAK HAVA TESİSLERİ YAKIYOR'

ENGELSİZ TRAFİK İÇİN BROŞÜR DAĞITTILAR ENGELSİZ TRAFİK İÇİN BROŞÜR DAĞITTILAR

Misafirlerin otellerden çıkmamasının otellere yük olduğunu söyleyen Servet Şakiroğlu," Misafirler aşırı sıcak havalarda otellerde kalmayı tercih ediyorlar. Bu durumda otellerin giderini arttırıyor. Sıcaklıklar sağlık sorunlarını da beraberinde getirdiği için misafirlerin tercihi oteller oluyor. Ancak bu durum otelcilerin giderlerini arttıyor ve yük oluşturuyor. Umarım sıcak havalar bir an önce sona erer" diye konuştu.