Yüksek sezon olmasına rağmen Antalya'daki 5 yıldızlı otellerde ciddi boşluk olduğu iddia ediliyor. Bu sebepten dolayı 5 yıldızlı tesislerin Rusya pazarına değişen oranlarda indirim sunduğu belirtilmesinin ardından Alanya Posta Medya’ya Alanya’daki durumu değerlendiren Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Antalya'daki 5 yıldızlı otellerde yaşanan doluluk sorunu Alanya'da henüz söz konusu değil. Alanya'daki 5 yıldızlı otellerde doluluk oranları yüzde 100 seviyelerinde devam ediyor. Ancak, Rusya pazarından gelen talep istenilen seviyede olmadığı için Antalya'daki bazı otellerde indirim uygulanıyor” dedi.

‘TESİSLERİNİ ÖNE ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Özellikle BDT ülkeleri olan Rusya ve Belarus gibi ülkelerde tanınan Kemer bölgesi, turizmdeki düşüşten en ciddi şekilde etkilenen bölgelerden biri olarak öne çıktığını söyleyen Dahaoğlu, “Bu nedenle, işletme sahipleri otellerini doldurmak için indirim ve çeşitli etkinliklere yöneliyorlar. Ünlü sanatçıların konserleri gibi etkinliklerle tesislerini öne çıkarmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

‘DOLDURMAK ZOR’

ALARA'DA KAZADA 1 ÖLÜ ALARA'DA KAZADA 1 ÖLÜ

Dahaoğlu, Alanya'daki 5 yıldızlı otellerin, yoğun talep dönemlerinde, ardı ardına yapılan rezervasyonlara rağmen lüks tesisleri doldurmanın zorluğuna da dikkat çekerek tesislerin sadece açık tutulmasının bile önemli maliyetlere neden olduğunu belirtti.