Alanya’da Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, oda, dernek başkanları, siyasiler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Kaymakamlık ve belediye başkanlığının çelenk sunumu ve saygı duruşuyla başlayan tören, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

ALANYA'DA 1 TEMMUZ ÖDÜLLERİ ALANYA'DA 1 TEMMUZ ÖDÜLLERİ

ŞEHİTLER KABRİ BAŞINDA ANILDI

Törenin ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe yönetimi ve Alanya Belediye Meclis Üyeleri ile bu mukaddes topraklar uğruna şehit düşen vatan evlatlarını kabri başında anmak adına Alanya İlçe Garnizon Şehitliği’ni ziyaret etti. Ziyarette şehitler için dua edilip, kabirlerine karanfil bırakıldı.

RESMİ TÖREN YARIN RIHTIMDA GERÇEKLEŞECEK

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 29 Ekim Pazar (yarın) günü saat 09.15’da Kaymakamlık makamında tebrik programı ve 100. yıl etkinlikleri ile devam edecek. Cumhuriyetin 100. yılı kapsamındaki resmi tören Alanya Rıhtım Şelale önünde saat 10.00’da başlayacak.

ÖNCE FENER ALAYI SONRA KONSER

Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi’nin düzenlediği Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri ise 29 Ekim akşamı saat 19.30’daki Fener Alayı ile başlayacak. Fener Alayı’nın ardından saat 20.30’da Alanya Belediye Sarayı arkasında Cumhuriyet kutlamaları başlayacak. Kutlama programı saat 21.00’da ise ünlü sanatçı Funda Arar konseri ile devam edecek.

754056960978364928

Editör: Kerim Toksöz