TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK

İsrail ve Filistin çatışmalarının şiddeti her geçen gün artıyor. Savaşın şiddetinin bu kadar artması piyasaları da doğrudan etkilerken altında rekorlar kırılmaya devam ediyor. Kısa sürede çok büyük artışların yaşandığı altın fiyatlarında ise son durum şöyle; gram altın bin 820, çeyrek altın 2 bin 992, yarım altın 6 bin TL, tam altın ise 11 bin 780 TL. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Kuyumcu Muharrem Türkyılmaz gram altını fiyat olarak artık 2 bin TL olarak düşünülebileceğini söyledi. 
‘GRAM ALTINI ARTIK 2 BİN TL ÜZERİ DÜŞÜNEBİLİRİZ’
Kasım ayında altın fiyatlarında ufak bir düşüş yaşanacağını ama kısa sürede çok daha yüksek fiyatlarla artışa geçeceğini belirten Türkyılmaz, “İstanbul kapalı çarşı fiyatlarında şuanda gram altın 1853 TL civarında seyrediyor. Savaşın etkisiyle ONS altın yükseldi. Uzun bir aradan sonra ONS altın 2000 doların üzerine çıktı. Dolar da savaş dolayısıyla biraz yüksek seyrediyor. Kasım ayının 1’i itibari ile FED’in faiz açıklaması olacak. Dolarda bu sırada bir düşüş bekliyoruz ama kısa süreli bir düşüş olacak ve hemen arkasına tekrar yükseleceğini bekliyoruz. Artık gram altını 2 bin TL’nin üzerinde olarak düşünebiliriz. Kasım aralık aylarında artışlar devam edecek” ifadelerine yer verdi.
‘ALTIN SATIŞIMIZ ARTTI’
Kar yapmaya başlayan müşterilerin de satışlarına başladığına değinen Türkyılmaz, “Altının hareketsiz olduğu zamanlarda satış işlemlerimiz biraz duraksamıştı ama şuan artışa geçtiği için satışımız arttı. Müşterilerimizden alım yönlü altın satışımız arttı. Yavaş yavaş kar yapan müşterilerimiz de satış işlemlerini yapıyor. Emlak piyasasının duygunluğu nedeniyle zaman zaman bizde de durgunluk yaşanıyor ama şuanda alış yapan müşterilerimiz artışta” dedi.

Editör: Kerim Toksöz