SYEDRA AYAĞA KALKIYOR SYEDRA AYAĞA KALKIYOR

Başkan Yücel yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Bugün, üretken belediyecilik anlayışıyla çocuklarımız ve gençlerimiz için hayata geçirdiğimiz bir eserimizin daha açılışını gerçekleştiriyoruz.
Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yılı anısına, gençlerimize, çocuklarımıza 100. Yıl Macera Parkımızı armağan ediyoruz.
 Alanyamıza yine bir ilki kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.
Alanya’da ve bölgede bir ilk olan Macera Parkımızda çocuklarımız ve ailelerimiz için herşeyin en iyisini düşündük. Macera Parkımızı çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin enerjilerini atabileceği, stresten uzaklaşabileceği, adrenalin tutkunlarının severek ve eğlenerek kullanabileceği nitelikte tasarladık. Parkımız toplam 110 bin Metrekarelik alandan oluşuyor.  Gençlerimizin ilgi ile beklediği parkımızın içerisinde birbirinden farklı oyun alanları bulunuyor. Çocuklarımız burada neşeyle keyifle eğlenirken, vatandaşlarımıza da bu doğal ortamda huzurlu bir dinlenme imkânı sağlayacağız.
Alanyamızın tamamına ve şehir dışından gelecek yerli ve yabancı misafirlerimize hizmet verecek Macera Parkımız Alanyanın yeni cazibe noktası olacak.
Üretken Belediyecilik anlayışıyla 33 Milyon TL maliyetle, Alanyamıza ve bölgemize kazandırdığımız 100. Yıl Macera Parkı’nın Alanyamıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.
Çocuklarımıza Daha yeşil bir Alanya, daha yaşanabilir bir Alanya bırakabilmek için park ve yeşil alan sayılarımızı her yıl katlayarak arttırıyoruz. Göreve geldiğimizde Alanyamızda kişi başına düşen yeşil alan miktarı 2.5 metrekare iken şu an kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10 metrekareyi geçti.
Göreve geldiğimizde her mahalleye bir park projesini başlattık. Alanyamızda parkı olmayan mahalle bırakmadık. Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar 187 adet parkı hizmete açtık. 
Alanya’da geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin üzerinde ilgiyle duruyor, teknoloji, bilim, eğitim, kültür, sanat, spor gibi bir çok alanda ciddi imkânlar sağlıyoruz. 
Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz, ülkemizi koruyup yüceltecek gençlerimiz ve çocuklarımız için okullar, yurtlar, etüt merkezleri, kreşler, kütüphaneler, spor tesisleri inşa ediyoruz. Onları geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek için canla başla çalışıyoruz. 
Alanya merkezde çocuklarımızın yaz kış spor yapacakları bir alan yok dedik. Merkeze bir Kapalı Spor Salonu yapalım istedik.  Alanın bir kısmı park alanı idi. Hem Alanya Belediyesinden hem Büyükşehirden spor alanı olarak planlamalarımız onaylandı. Aynı bölgeye planlamada aldığımız park alanı kadar park alanı koyduk. Oba Kapalı Spor Salonu ve Yarı Olimpik Havuzu’nun inşatına başladık. Bazı kişiler manzaram kapanıyor diye bizi mahkemeye verdi. Bazıları balkonda manzaraya karşı keyifle kahve içme derdinde, biz ise çocuklarımız kötü alışkanlıklar edinmesin, sokaklarda kalmasın, onlara güvenli alanlarda spor imkanı sağlayalım derdindeyiz. Nitekim Mahkemeyi de kazandık. Yine de şikayet edildik. Önceden haklı bulunduğumuz konuda müfettişler ikinci kez belediyemize geldi. Kiralık kalemler çarşaf çarşaf “yolsuzluk yaptılar, binlerce yolsuzluk dosyası var, belediyeyi müfettiş ordusu bastı” diye yayın yaptı. 
Burada yolsuzluk var mı yok. Rant var mı yok. Menfaat sağlamak var mı? Yok.. Ne var.? Hizmet var hizmet. 
300 Milyonluk yatırım var.
Ne suç işlemişiz? çocuklarımız için, gençlerimiz için Kapalı Spor Salonu inşa etmişiz.
Kim ne derse desin çocuklarımızın 18 ayrı branşta spor yapabileceği, takımların kamp ve konaklama yapabileceği Oba Kapalı Spor Salonu’nu tamamlayarak Ocak ayı içerisinde hizmete açacağız. Sonucu ne olursa olsun.
Meyve veren ağaç taşlanır. Onların hayal bile edemeyecekleri projeleri biz yapıyoruz. Alanyanın her noktasında her mahallesinde bir eserimiz bir projemiz var. 
Sormazlar mı siz ne yaptınız? Ne yapacaksınız? Alanya için projeleriniz neler? Bunları konuşun.
Bunların karın ağrısı var. Seçimler geliyor. Meydan bize kalsın istiyorlar. Hiç merak etmeyin Alanya halkı bu meydanı size bırakmaz. Alanya halkı, bilek gücü ile yenemediğini çelme takarak, arkadan dolaşarak, yenmeye çalışanlara elbet hesabını sorar. 
Bizim dedikoylu, fitneyle, çamur at izi kalsınla işimiz olmaz. Benimle derdi olan benimle hesaplaşabilir, ancak devletimizin ve milletimizin kurumu Alanya Belediyesini ve binlerce çalışanını hiç kimse töhmet altında bırakamaz, kötü niyetlerine alet edemez,  hiçkimse Alanya Belediyesini milletimizin gözünde değersizleştiremez. Biz buna izin vermeyiz.
Biz, Alanya halkının gönlünde hizmetlerimizle, çalışkanlığımızla, eserlerimizle var olduk. Bugünlere hizmetlerimizi büyüterek geldik. Bundan sonra da, dürüstlükten doğruluktan ayrılmadan, çizgimizden duruşumuzdan taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz.
Kıymetli Alanyalı hemşehrilerim,
Alanyamızı daha ileriye taşımak için gece gündüz demeden çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. 
10 yılda Alanyamıza sayısız eser kazandırdık. 
 Alanya’ya en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştık. Sizlerin dualarıyla, sevgisiyle, destekleriyle güçlü bir Alanya, güçlü bir gelecek için, ilk günkü heyecanla 20 yıllık tecrübemizle yeniden yola çıktık.
Üretken Belediyecilik anlayışıyla Alanyamıza kazandırdığımız 
Eserlere yenilerine eklemek, Alanyamızı hep daha ileri götürmek için hep birlikte gönül gönüle, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.
Sözlerime son verirken, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına çocuklarımıza armağan ettiğimiz 100. Yıl Çocuk Parkımızın Alanyamıza, bölgemize ve memleketimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim."

Editör: Kerim Toksöz