3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, tüm dünyada olduğu gibi Alanya’da da çeşitli farkındalık etkinlikleri gerçekleştirildi. Kutlamalar kapsamında Alanya Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden başlayarak Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na kadar “Sevgi Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Yürüyüşe Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, protokol üyeleri ve engelli bireyler ile aileleri katıldı. Yürüyüş bando ekibinin performansı eşliğinde pankart ve dövizlerle büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

ENGELLERİ PERFORMANSLARIYLA KALDIRDILAR

ALANYA'NIN SORUNLARI ANKARA GÜNDEMİNDE ALANYA'NIN SORUNLARI ANKARA GÜNDEMİNDE

Sevgi Yürüyüşünün ardından kent genelindeki özel eğitim okullarından ve özel eğitim kurumlarından öğrenciler, öğretmenlerinin eşliğinde hazırladıkları şiir, ritim ve dans gösterilerini sundular. Misafirlerden uzun süre alkış alan gösteriler, engelli bireyleri de oldukça mutlu etti.

ALANYA BELEDİYESİ ENGELSİZ MEHTER TAKIMI TAKDİR TOPLADI

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi tarafından 2017 yılında engelli bireylerin sosyal hayata kazandırılması amacıyla kurulan Alanya Belediyesi Engelsiz Mehter Takımı da, Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programda vatandaşlara mehter gösterisi sundu. Görme, işitme, fiziksel, zihinsel engel gruplarının tamamından oluşan Alanya Belediyesi’nin Engelsiz Mehter takımı izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Alanya Belediyesi Engelsiz Ritim Grubu da program kapsamında gösterisini gerçekleştirdi. 

Editör: Kerim Toksöz