Antalya sahillerinde son 6 günde 8 ceset bulundu. Yaşanan bu korkunç olayın batan bir göçmen teknesinden kaynaklandığı açıklandı. Ancak faciayla ilgili bölge halkı tedirgin olmaya devam ederken Alanya’nın lokomotif sektörlerinden turizminin bu olaydan nasıl etkileneceği merak konusu oldu. Yaşanan durumun turizme etkileri hakkında Alanya Posta Medya’ya açıklamalarda bulunan sektör temsilcilerinin kimi turizmin olumsuz etkileneceğini söylerken kimi de Alanya’nın konuyla alakasının olmadığını dile getirdi. 
FACİA TURİZMİ DE ETLKİLEYECEK
Turizm Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi ve Akdeniz Temsilcisi Şükrü Cimrin yaptığı açıklamada yaşanan olayların olumsuz etkilerinin olacağını ifade etti. Cimrin,” Alanya açıkları göçmenlerin güzergahları arasında ve görünüyor ki burada batan bir göçmen teknesinden yaşamını kaybeden insanlar sahile vuruyor. Bunun turizme en büyük etkisi basında yer alması. Bu konu hakkında basında ne kadar yer kaplarsa uluslararası yankısı da o kadar etkili oluyor. Yaşanan bu olaylar ister istemez negatif bir etki oluşturuyor” dedi. 

ALANYA EĞLENCEYE DOYACAK ALANYA EĞLENCEYE DOYACAK

ALANYA KONUNUN DIŞINDA 
Konaklı Turist İşletmeciler Derneği (KONTİD) Başkanı Ali Orkan Alanya Posta Medya’ya yaptığı değerlendirmede Alanya’nın meydana gelen faciayla doğrudan alakalı olmadığını belirtti. Orkan,” İnsanlık dramı olarak basına yansıyan bu konu Alanya’yı direkt ilgilendiren bir sorun değildir. Göçmen kaçakçılığında yaşanan bir tekne faciasından kaynaklandığı öngörülmektedir. Ancak bu durumun Alanya turizmini olumsuz etkileyeceğini düşünmüyoruz. Bu anlık gelişen bir olay uzun sürmesini beklemiyoruz” diye konuştu.