İSKELE PIRIL PIRIL OLDU İSKELE PIRIL PIRIL OLDU

Engelsiz Alanya ve Sosyal Hizmetler projeleri ile ilklere imza atmaya devam eden Alanya Belediyesi, engelli vatandaşlara umut olmaya devam ediyor. Açıldığı günden bu yana yüzlerce kadına ve engelli vatandaşa vatandaşa hizmet veren Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi hem bireysel hem de grup çalışmaları ile Alanya halkına hizmet veriyor. 
Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nde engellilere verilen hizmetler şu şekilde, Psikolog, Fizyoterapist, Çocuk Gelişim Uzmanı, Odyolog, Diyetisyen ve El Sanatları Öğretmeni ile uzman desteğini hem bireysel hem de grup çalışmalarıyla sağlanıyor. 
YÜZLERCE KADINA DESTEK
Merkezde grup, bireysel, eğitim ve sayısız konferansların haricinde yapılan bireysel çalışmalar şu şekilde; Grup eğitimleri ve konferansların haricinde, Psikolog alanında 148 kişiye 560 seans, Aile Danışmanlığı alanında 4 kişi 10 seans Diyetisyen alanında 407 vatandaşa 2 bin 134 seans, Hukuki Danışmanlık alanında 5 kişiye 5 seans Odyolog alanında 33 kişiye 34 seans, Fizyoterapi alanında 26 kişiye 172 seans verildi. 
ENGELLİLERE KOL KANAT GERİYORLAR
Engelli Koordinasyon Merkezi’nde ise 40 engelli vatandaşa psikolog alanında 262 seans, 52 engelli vatandaşa 503 seans fizyoterapi, Odyolog alanında 51 engelli vatandaşa 415 seans, El sanatları alanında 46 engelli vatandaşa bin 267 seans, Çocuk Gelişimi alanında 45 engelli vatandaşa 442 seans sağlandı. Hoş geldin bebek projesinde ise 615 kız, 579 erkek bebek olmak üzere toplamda bin 194 bebeğe yeni doğan kıyafet desteği sağlandı. Evde temizlik projesinde 110 kişiye 436 seans, kuaförlük alanında 50 kişiye 154 seans, Engelli transferinde ise 250 adet transfer hizmeti sağlandı. 
‘HER DAİM VATANDAŞLARIN YANINDAYIZ’
Alanya Posta Medya ekibine konuşan Esra Yemez, Alanya halkı için hizmetin en iyisini vermeye çalıştıklarını, engelli, kadın, çocuk gibi birçok vatandaşın yardımına koştuklarını, bireysel seanslar konferaslar, maddi ve manevi destek, Psikolog, Hukuki Danışmanlık, Fizyoterapist, Çocuk Gelişim Uzmanı, Odyolog ve El Sanatları ile ilgili seminerleri düzenlediklerini belirtti.  Yemez, Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nin her daim vatandaşların hizmetinde olduğunun altını çizdi.