CHP'Lİ UYAR'IN BOZKURT RAHATSIZLIĞI CHP'Lİ UYAR'IN BOZKURT RAHATSIZLIĞI

Ziyaret sırasında Alanya'nın ulaşım altyapısı hakkında detaylı bir istişare gerçekleştiren Ak Parti heyeti, Bölge Müdür Vekili Dedeoğlu'na hazırlamış oldukları ulaşım raporunu ilettiler.

Başkan Tavlı, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Alanya'nın gelişen nüfusu ve turizm potansiyeli doğrultusunda altyapı ve ulaşımın modernize edilmesinin önemine dikkat çekti. Tavlı; "AK Parti Alanya İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte, Antalya Karayolları Bölge Müdür Vekili Mustafa Dedeoğlu'nu ziyaret ederek Alanya'nın mevcut ulaşım sorunlarını görüşüp ivedi bir şekilde revize edilmesi gereken kavşaklar ve bağlantı yollarıyla alakalı raporlarımızı sunup istişarelerde bulunduk.

Şehrimizin hızla gelişen ve büyüyen nüfusu, daha modern ve etkili bir ulaşım ağına olan ihtiyacı da artırmış durumdadır. 

Bu doğrultuda halkımızın daha konforlu bir ulaşım ağına sahip olabilmesi için yeni Çevre Yolu projemizin ivedi bir şekilde bitirilmesinin önemine vurgu yaparak gerekli çalışmaların hızlanması yönündeki talebimizi ilettik. 

Alanya'mızın bazı bölgelerinde ki kavşak ve bağlantı yollarında yeniden bir düzenleme yapılmasıyla daha güvenli bir ulaşım hedefliyoruz. Bu doğrultuda atılacak adımların takibini Teşkilatımızla yapacağız. Alanya'nın ulaşım altyapısının geliştirilmesi, şehrimizin sürdürülebilir kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Trafik yoğunluğunun yüksek olduğu Alanya-Antalya karayolunun trafik akışının rahatlatılması ve Alanya-Antalya arasındaki ulaşım süresinin kısaltılmasıyla ilgili D-400 karayolunda yapılması  gereken fiziksel ve dijital çalışmalar hakkında raporumuzu sunduk, Karayolları Bölge Müdürümüzden bu konuda yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme aldık.

Alanya yeni Çevre Yolu'nu önemsediğimiz kadar Alanya-Antalya arası ulaşımı da o derece önemsiyoruz. Bu yönde yapılacak çalışmalarında takipçisi olmaya devam edeceğiz." dedi.

Editör: Kerim Toksöz