Alanya Posta TV'de yayınlanan Gaye Coşkun ile Haberin Manşeti programında Akdağ kayak merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı Akdağ'da eskisi yıllardaki gibi kar olmadığını bu nedenle bölge için kayak merkezinin uygun olmadığını vurguladı. Konu hakkında değerlendime yapan Alanya'daki siyasi partilerin ilçe başkanları Akdağ kayak merkezi projesinin Alanya'ya çok büyük katkı sağlamayacağını belirttiler. 

KPSS ÖABT İLK KEZ ALANYA’DA YAPILACAK KPSS ÖABT İLK KEZ ALANYA’DA YAPILACAK

AKDAĞ İÇİN BEKLENTİYE GİRİLMEMELİ
CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir yaptığı açıklamada Akdağ kayak merkezi projesinin turizmi canlandıracak bir proje olmadığını ifade etti. Kandemir, "Akdağ Alanya’da kış turizmini canlandıracak bir proje değil. Akdağ gündeme geldi ama orada sadece bir otel olur, ufak bir alternatif olabilir. Yıllardır dile getiriyorum Akdağ kayak merkezi her kış mevsiminde ortaya atılıyor. Alanya’nın turizmini kurtaracakmış gibi bir izlenim veriyorlar ama öyle bir şey yok. Akdağ’dan çok fazla bir şey beklenilmesinin taraftarı değilim" diye konuştu. 

'HÜKÜMET ACZİYET GÖSTERİYOR'
Akdağ kayak merkezi hakkında Alanya Posta Medya'ya açıklamalarda bulunan İYİ Parti İlçe Başkanı Hilmi Er kayak merkezinin yapılamamasının nedeninin hükümet olduğunu söyledi. Er, "Bu tarz büyük projelerin fizibilite çalışmalarının çok detaylı ve düzgün yapılması gerekiyor. Eğer burası için AK Parti hükümeti tarafından kayak merkezi yapılmasına karar verildiyse bunun altının dolu olması lazım. Geçerliliği olmayan bir projeyi yarın olacakmış gibi ilan etmemek gerekir. Bu görev siyasi parti temsilcilerinin değil bizzat hükümetin görevidir. Akdağ kayak merkeziyle ilgili bu tarz açıklamalar yapılıyorsa bu hükümetin acziyetini gösterir" dedi.

Editör: Kerim Toksöz