ALANYA'YI KIZILOVA BULUŞTURDU ALANYA'YI KIZILOVA BULUŞTURDU

Güzelbağ ve Bayır’da meydana gelen büyük yangın felaketinin ardından afetzede vatandaşlara teslim edilmek üzere yapılan evler yüzde 95 oranında tamamlandı.  Birçok evin inşaatı tamamlanırken bazı bölgelerin ise son aşama olarak çevre düzenlemesi kaldı. 2023 yılı sonunda teslim edilmesi hedeflenen evler halen hak sahiplerine teslim edilmezken, Bayır Mahallesi’nde 1 camii ve köy konağının tamamlanması bekleniyor. Alanya Posta Medya ekibine konuşan Bayır ve Güzelbağ Muhtarları çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek teslimatları için beklediklerini ifade etti.

İNŞAATLAR TAMAMLANDI
Alınan bilgilere göre, Bayır Mahallesi’nde evler tamamlanırken sadece 1 camii, 1 köy konağı ve geriye sadece çevre düzenlemesi kaldı. Müteahhitlerin tam gaz çalışmalara devam ettiklerini belirten Bayır Muhtarı Mustafa Yılmaz, “ Çalışmalarda neredeyse sona gelindi. Evlerin yapımı tamamlandı. Geri sadece çevre düzenlemesi, camii ve köy konağının tamamlanması kaldı. İşçi problemi halen sürüyor. Kimse çalışmak istemiyor. Hal böyle olunca işler ne yazık ki uzuyor” dedi.
GÜZELBAĞ’DA SONA GELİNDİ
Güzelbağ Mahallesi’nde bulunan evlerin ve çevre düzenlemesinin yüzde 95 oranında tamamlandığının altını çizen Muhtar Şeyh Ali Atik ise “ Mahallemizde çalışmalar neredeyse bitti. Yüzde 5’lik bir çalışma kaldı geriye. Onu da en yakın zamanda bitirerek evleri hak sahipleri ile buluşturacaklar” şeklinde konuştu.

Editör: Kerim Toksöz