Güzelbağ ve Bayır’da meydana gelen büyük yangın felaketinin ardından afetzede vatandaşlara teslim edilmek üzere yapılan evlerde artık son aşamaya gelindi. Güzelbağ Mahallesi’nde bir hayırseverin yaptırdığı ev sahibine tamamen teslim edilirken, geriye kalan birçok evin artık kapı ve pencere aşamasında olduğu belirtildi. Alınan bilgilere göre 91 afetzedenin kendi evlerine oturmalarına sayılı günler kaldı.

91 HAK SAHİBİ EVLERİNİ BEKLİYOR

Alınan bilgilere göre, Güzelbağ Mahallesinde yapılan tespitlerde konut yapımı için 6 hak sahibinin evinin betonarme ve sıva işleri tamamlanarak pencere ve kapı aşaması kalırken bir hayırseverin yaptırdığı ev ise tamamen bitirilerek sahibine teslim edildi. Bunun yanı sıra Bayır Mahallesinde 61'i Merkez, 30'si Takanlar Mevkii olmak üzere konut yapımı için toplam 91 hak sahibi belirlendi. Belirlenen hak sahiplerinden 5 tanesinin evleri Güzelbağ sınırları içinde tamamlanarak pencere takılma aşamasına gelindi. Takanlar Mevkiindeki hak sahiplerinin evlerinin yapımı ile ilgili ön hazırlık süreci tamamlanarak ve konutlar vatandaşın kendi parsellerine yapılmakta olup kamulaştırılan alan içindeki 24 evin kargas betonu biterek 24 evden 23 evin kat tuğlaları örüldü. Geriye kalan 6 evden 3’ünün temel betonu dökülerek ve kat çıkma çalışmalarına başlandı.3 evin ise temeli kazılarak ve zemin betonu döküldü. 

KABA İNŞAATLAR BİTTİ

Bayır Merkezde evi yapılacak hak sahiplerinin 39 tanesinin kaba inşaatının bittiği belirtildi. 6 evin duvar, alçı ve ince işlerinin de devam ettiğini 8 evin ise temel betonu dökülmüş ve kat çıkma çalışmalarına başlandığının, 6 evin sadece temeli açılmış olup çalışmalar devam ettiğinin altı çizildi. 33 ailenin de konteynerda evini teslim almak üzere barındığı belirtildi.

ÖZÇELİK'TEN DOĞALGAZ MÜJDESİ ÖZÇELİK'TEN DOĞALGAZ MÜJDESİ

İŞÇİLER DURMUYOR

Bayır Muhtarı Mustafa Yılmaz ise, çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, “Yangın evlerinde çalışmalar son hız devam ediyor. Müteahhitler hiç ara vermeden çalışıyor ancak burada inşaatta çalışan işçiyi tutmak çok zor. Durmak istemiyorlar bu yüzden işler uzuyor ancak yılbaşına doğru büyük çoğunluğu bitmiş olur diye düşünüyoruz” dedi.

Editör: Kerim Toksöz