Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşen MHP Alanya İlçe Kongresi, büyük bir katılımla ve coşkuyla sona erdi. Kongreye MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi ve Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, MYK üyeleri Hüseyin Yıldız ve Mustafa Aksoy, İl Başkanı Onur Temel, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, MHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, ve çok sayıda parti üyesi katıldı. Kongrede Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de yer aldı. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ve ardından divan oluşturuldu. Divan başkanlığına MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan seçildi.

‘ALANYA’NIN İL OLMASI İÇİN ÇOK ÇABA SARF ETTİK VE EDECEĞİZ’

Başkan, konuşmasında Alanya’nın MHP için özel bir yeri olduğunu vurgulayarak, “Alanya’nın yeri bizde hep farklı olmuştur. 82 plakanın Alanya’nın olması için çaba sarf ettik ve edeceğiz. Alanya’ya il olmak çok yakışacak. Sözlerimiz hiçbir zaman kuru vaatler değil, altı dolu sözler. Bugüne kadar Antalya’ya 10 milyon turist gelmiş. Bunun 3 milyonu Alanya’ya gelmiş. Alanya dünyanın en çok tanınan turizm destinasyonlarından biri. 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta bir seçim yaşadık. Türkiye’yi ya teslim edecektik ya da ülkeyi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacaktık. Bu seçimde millet kazandı. İlçe kongrelerinin ardından ekim ayında il kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongreler bizim toyumuz. MHP olarak teşkilatlara değer katmak isteyen herkese kapımız açık” dedi. Kongrede, MHP İl Başkanı Onur Temel tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı paylaşıldı ve faaliyet raporu ile mali raporlar oy birliğiyle kabul edildi.

‘CUMHUR İTTİFAKI ÜZERİNDEN SPEKÜLASYONA TEVESSÜL ETMEYİN’

İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, yaptığı konuşmada MHP’nin Türk siyasetinin çınarı olduğunu ve sorunları çözen bir siyaset anlayışını benimsediklerini ifade etti. Sümbül konuşmasını, “”MHP sürekli kendini yenilemiş Türk siyasetinin kendini yenilemiş bir çınarıdır. Biz milliyetçi ülkücü hareket olarak sorun üreten değil, sorun çözen bir siyaset yapıyoruz. MHP Alanya İlçe Teşkilatı olarak 2014-2019 arası da gerçekleştirilen seçimlerden zaferle çıkarak Alanya Kalesi’nde 3 hilali dalgalandırdık. Üretken belediyecilik ile tanıştırdık. Sancağımızı yeniden burçlarda dalgalandıracağız . Kim ne dersin Cumhur İrtifakı Alanya üzerinde oynanmak isteyen siyasi oyunları bozacak. Bu ityifak bir çıkar ittifakı değil. Bu ittifakın kurucusu milletimizdir. Hiç kimse Cumhur İttifakı üzerinden spekülasyona tevessül etmesin. Alanya halkına üretken belediyecilik anlayışı ile hizmet etmeye devam edeceğiz” sözleriyle sürdürdü.

‘MİLLETE HİZMETKAR OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Kongrede konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, “Milletin yüzünü kara çıkarmadan millete hizmetkar olmaya geldik ve hizmet edeceğiz” sözleriyle partinin hizmet anlayışını yineledi ve yeni yönetime başarılar diledi.

ALKÜ’DE ÖĞRENCİLER İÇİN İKİ ÖNEMLİ İMZA ALKÜ’DE ÖĞRENCİLER İÇİN İKİ ÖNEMLİ İMZA

‘MHP ALANYA’DA ÖZVERİLİ ÇALIŞIYOR’

MHP MYK Üyesi Hüseyin Yıldız ise, Alanya’da MHP’nin seçimlerde özverili bir çalışma gerçekleştirdiğini vurgulayarak, “Şehirlerin de tarihi var. Alanya’da 1221 yılında Alaaddin Keykubat tarafından fethedildi ve bizlere vatan olarak teslim edildi. Bu vatan toprakları olmadıkça yapacağınız hiçbir şey olmadığını siz de biliyorsunuz. Savaş oluyor, Ukraynalılar, Suriyeliler Türkiye’de. Vatanınız olmadıkça seyyah gibi geziyorsunuz. İlçe kongreleri seçimde başarıların, başarısızlıkların muhasebe edildiği, bundan sonraki çalışmaların planlandığı organizasyonlar. 14 Mayıs’taki seçimde Alanya’da MHP özverili bir çalışma gerçekleştirmiş ve Cumhur İttifakı’nın Antalya’da ve mecliste elde ettiği çoğunluğu sağlamada katkı sağlamıştır. 28 Mayıs’taki çalışmada da Alanya Cumhurbaşkanı’nın tekrar seçilmesinde katkı koymuştur. Buralara hemen gelmedik. İlmek ilmek çalışarak geldik. Bize milletimiz bu ekonomik sıkıntılar ne olacak diye soruyor. Türkiye daha önce de ekonomik sıkıntılar yaşamadı mı? Dünya bir pandemi yaşadı. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin 82 Kerkük, 83 Musul olacak dediyse elbet bir gün olacaktır” ifadelerinde bulundu.

Mevcut İlçe Başkanı Mustafa Sünbül’ün ise tek aday olarak katıldığı kongrede oylama başladı. Mustafa Sünbül’ün listesinde yer alan isimler ise şöyle;
YÖNETİM KURULU ASİL
Hasan Cantürk
İrem Musluoğlu
Hakan Kasmuş
Erol Geçgün
Selçuk Cebeci
Ayşe Taşdemir
Adem Çalış
Murat Kandemir
Hasan Yiğit
Fahri Uğuz
Arzu Çetin
Murat Kiriş
Mert Babaoğlu
Mehmet Nuri Bora
Burhan Kasapoğlu
Tahsin Taner Başpınar
Yavuz Karataş
Ramazan Özsoy
Muharrem Göçmenoğulları
Buğrahan Kılınç
Burak Doğan Aydoğan
Mehmet Hanifi Türk
Fatma Özkan İşbitirici
Ümmahan Kübra Özyürek
Ertuğrul Elvan
Batuhan Şahin
Emre Ceylan
Gökhan Arıkan
Muhammed Nergiz
Hüseyin Ayhan
Mevlüt Benli
Kemal Demir
Murat Özdemir
İsmail Keleş
Mustafa Tuncer
Mehmet Ali Şahin
Çağrı Süvari
Süleyman Gün
Oğuzhan Kellecioğlu
Nuri Efe Yılmaz
Kamil Çiçek
Mustafa Sucu
Sevim Güllük
Korkut Yeniacun
Alaaddin Toksöz
Selçuk Güven Ülker
Mehmet Savaş Güngör
Hakan Arıcan
Gülhan Gül

Editör: Kerim Toksöz