ALANYA'YI KIZILOVA BULUŞTURDU ALANYA'YI KIZILOVA BULUŞTURDU

Esnaftan Özçelik’e “Aradığımız Başkanı bulduk”
CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, saha çalışmalarını Alanya merkezde devam ediyor. Esnaf tarafından “Aradığımız Başkanı bulduk” sözleri ile karşılanan Özçelik, şehrin en işlek yerlerinden biri olan Atatürk Bulvarı’nda hizmet veren esnaf ve kurumsal işletmeleri ziyaret etti. Sabah erken saatlerde başlayan ve çift yönlü olarak gerçekleştirilen ziyaretlerde Özçelik’e CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer eşlik etti. Esnafa hayırlı işler ve bol kazançlar temennisinde bulunan Başkan Adayı Özçelik, içtenliği ile herkes tarafından kucaklandı. . 
BİSİKLET GİTTİ İSTASYONU KALDI
Temasları sırasında vatandaşlara projeleri ve düşünceleri hakkında da bilgi veren Özçelik, cadde üzerlerinde atıl bir vaziyette duran belediye yatırımı Bisiklet İstasyonlarıyla ilgili düşüncelerini anlattı. Özçelik, “Bisikletler gitti, yerine bu atıl istasyonları kaldı. İşlevselleşmesi gerekir. Alanya’ya bisiklet yolu yaparken bisiklet istasyonlarını atıl bekletmek tezat oluşturan bir anlayıştır.” dedi. Özçelik temasları sırasına Türkiye Motosiklet Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu’na ait işyerini de ziyaret etti. Razgatlıoğlu’nun 2021 yılı Superbike Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olduğunda giydiği ve işyerinde sergilenen tulumu önünde poz veren Özçelik, kendisinden CHP’nin rozetini isteyen vatandaşı da geri çevirmedi. Vatandaşlar ile özçekim yapan, çocuklar ve gençlerle sohbet eden Özçelik, öğle tatiline çıkan bir öğrenci grubuna da döner ısmarladı. Ziyaret turunda geçmiş dönem Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ile sohbet eden Özçelik kendisinden öneri ve deneyimlerini dinledi. 
GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ       
Osman Tarık Özçelik’e desteklerini açıklayan esnaflar, bir takım sıkıntılarını da dile getirdi. Rahatça ulaşabilecekleri bir Belediye Başkanı istediklerini belirten esnaf ve vatandaşlar, “Aradığımız Başkanı bulduk. Görünen köy kılavuz istemez. Şehrimize temizlik ve düzen lazım. Alanya’nın sadece adı var, görsellik yok. Siz söz verdiniz. Biz de size söz veriyoruz ve her zaman yanınızdayız. Kalbimiz sizinle. Trafik ve park sorunu da mutlaka çözüme kavuşturulmalıdır” diye konuştular.
FARKIMIZI FARK ETTİRECEĞİZ
Alanya’nın eziyet çekmesini istemediklerini ve şehrin menfaati için azimle çalışacaklarını vurgulayan Özçelik, “5 Mart’ta projelerimizi açıklayacağız. Hayata geçireceğimiz bu projelerle farkımızı fark ettireceğiz. Tek taraflı değil, çok boyutlu bir anlayışla, halkımızın ihtiyaçlarına yönelik sosyal amaçlı projelerimizle Alanya’nın gelişmesine katkı sağlayacağız. Sıkıntı ve problemlerle boğuşan esnafımız, sezonun açılmasını bekliyor. Bizim sezonumuz ise 1 Nisan itibariyle açılacak A’dan Z’ye memleketimizi toparlayacağız” diye konuştu. Özçelik, TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu da ziyaret ederek Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Editör: Kerim Toksöz