İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği’nde Asistan Hekim olan Dr. Selman Bağışlar (27) ve Diyetisyenlik bölümü son sınıf öğrencisi eşi Mihriban Bağışlar'ın (26) cenazeleri, İstanbul Okmeydanı'nda bulunan görevli olduğu hastanede dün düzenlenen cenaze töreninin ardından, memleketi Alanya’ya getirildi. Selman Bağışlar'ın cenazesi Mahmutlar Mahallesi'nde Cuma namazına müteakip gerçekleşen cenaze töreniyle defnedildi. Eşi Mihriban Bağışlar'ın cenazesi ise ailesinin isteğiyle İstanbul’da Zeytinburnu Kozlu Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

TABUTU SEVENLER TARAFINDAN METRELERCE TAŞINDI

Selman Bağışlar'ın Alanya'daki son yolculuğuna ise, AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, siyasi parti başkanları, oda ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ailesi, sevenleri ve meslektaşları ile bine yakın vatandaş kişi katıldı. Cenaze namazı Mahmutlar Mahallesi'nde bulunan Dörtyol Mezarlığı'nda kılındı. Dualar eşliğinde toprağa verilen Selman Bağışlar’ın Türk bayrağına sarılı tabutu sevenleri tarafından metrelerce omuzlarda taşınarak son yolculuğuna uğurlandı.

BAĞIŞLAR ÇİFTİ BALAYINDA AİLELERİNE ‘SEL GELİYOR’ DİYE HABER VERDİ

31 MEZARLIKTA 62 BİN ÇİCEK DAĞITILACAK 31 MEZARLIKTA 62 BİN ÇİCEK DAĞITILACAK

Bağışlar çiftinin 3 ay önce Haziran ayında evlendiği ve balayı için gittikleri Kırklareli’nin Demirköy ilçesi İğneada mevkiinde yaşanan sel felaketinde, ‘sel geliyor’ diye ailelerine haber verdikleri ve araçlarıyla bölgeden uzaklaşmaya çalıştıkları sırada sel sularına kapıldıkları öğrenildi. Aşırı yağışın ardından oluşan sel felaketinde bungalov tatil tesisindeki evlerin sürüklenmesi nedeniyle 6 kişi hayatını kaybederken, Selman Bağışlar’ın cenaze töreninde hayatını kaybedenlerinde anısına dualar edildi ve tüm ölenlere Allah'tan rahmet dilendi.