Ramazan ayının 11 Mart Pazartesi günü başlayacak olmasıyla birlikte, hurma tezgahlarının daha da yoğunlaşması ve bu özel meyvenin sofralardaki yerinin daha da belirginleşmesi bekleniyor. Bu dönemde hurma satıcılarının, çeşitlilik ve kalite konusunda müşterilerine sunduğu seçeneklerin, Ramazan ayının manevi atmosferini tamamlamak için önemli bir rol oynayacağı düşünülürken konuyla ilgili Alanya Posta Medya’ya açıklamalarda bulunan Gökhan Benli ise hurma fiyatları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

KİLOSU 100 LİRADAN BAŞLIYOR 450 LİRAYA KADAR ÇIKIYOR

Benli, "Hurmaya ilgi yavaş yavaş artmaya başladı. Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte hurma satışlarımız da artmaya başladı. Herkes bütçesine göre alıyor. Hurmalarımız arasında, Medine Hurması birinci kalite hurmadır ve kilosu 450 lira. Kudüs Hurması 400 lira. Daha uygun fiyatlı olan Bağdat Hurması ise kilosu 100 liradan satılıyor. İran Hurması ise yarım kiloluk paketlerde 60 liraya sunuluyor" şeklinde açıklamalarda bulundu.

“HURMA TOK KALMA SÜRESİNİ ARTTIRIYOR”

ALANYA'DA 23 NİSAN COŞKUSU ALANYA'DA 23 NİSAN COŞKUSU

Sağlık açısından hurmanın önemine de değinen Benli, "Müşterilerimize Ramazan ayında hurma yemelerini öneriyoruz çünkü tok kalma süresini arttırıyor. Sahurda bir kase yoğurtla birlikte yenilirse kandaki şeker seviyesini dengeleyebiliyor. Ayrıca alışkanlıktan dolayı da tercih ediliyor" dedi.