Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Dalaman Tarım İşletmesi Müdürlüğü İşletmelerinde, yaklaşık 2 bin ton narenciye satışa çıkarıldı. Alanya’da portakal fiyatlarının 40 TL olması üzerine bu tür satışların Alanya2daki fiyatları etkileyip etkilemeyeceği ise merak konusu oldu. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Alanya Hal Derneği Başkanı Adem Kaya, Alanya2daki portakal fiyatlarının etkilenmeyeceğini belirtti. Mandalina fiyatlarında bir düşüş söz konusu olduğuna da değindi. Ürün arttıkça portakal fiyatlarının da 12 TL’ye kadar düşebileceğine vurgu yaptı.

'ÖHEP KOLEJİ İLE HAMDULLAH EMİN PAŞA VAKFININ HİÇBİR BAĞI YOK' 'ÖHEP KOLEJİ İLE HAMDULLAH EMİN PAŞA VAKFININ HİÇBİR BAĞI YOK'

‘PORTAKAL FİYATI 12-15 TL’YE DÜŞEBİLİR’

Alanya Hal Derneği Başkanı Adem Kaya,  “Bu tür satışlar Alanya’daki portakal fiyatlarını etkilemez. Yine bizdeki portakal fiyatlarına bakacak olursak 35-40 TL olan portakal bitti. Yeni başlayan portakal sezonu ve fiyatları şuanda 20 TL dolayında satılıyor. Biraz daha sezonu geldiği zaman tahmini 12-15 TL'ye düşer. Mandalina fiyatları düştü 7-8 TL'ye kadar sezon geldikçe düşer” ifadelerine yer verdi.

Editör: Kerim Toksöz