Alanya'da 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü nedeniyle yapılan toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şehir plansıcı Antalya Büyükşehir ve Alanya belediyelerinin CHP'li Meclis Üyesi,  Erkan Demirci, Şehir Plancısı Ak Parti MYKY Üyesi Kuddusi Müftüoğlu, Alanya, Manavgat ve Gazipaşa’da bulunan şehir plancıları da katılım sağladı. Şehir Plancısı Kuddusi Müftüoğlu, "Her yıl geleneksel olarak 8 Kasım'da Dünya Şehircilik Günü'nde bir araya geldiklerini ifade etti. 
Ülkemizde ve bölgemizde şehir planlamada ciddi sorunlarımız var diyen Müftüoğlu, "Bunun çeşitli sebepleri var. Bu konuda mesafe katetmemiz gerekiyor. Siyasilerin ve plancıların bir arada olduğu bir süreç yaşayacağız."dedi.

MEZUN VAR İŞ YOK

TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK

Demirci ise ülkemizde meslektaşlarımızın yaşadığı en büyük sorun işsizlik sorunu ve bir planlama yapılmaması. 2 bin 300 tane mezun verdiğiniz bir yerde 15 tane kadro açılması ciddi bir soruna yol açıyor diye eleştiride bulundu.


Başkan Yücel ise "AK Parti MKYK Üyesi Sayın Kuddusi Müftüoğlu ve Meclis Üyemiz Sayın Erkan Demirci başta olmak üzere tüm harita mühendisi ve şehir plancısı arkadaşlarımıza teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.

Editör: Kerim Toksöz