. Ciddi ve tutarlı projelerle sıkıntıların üstesinden geleceklerini belirten Özçelik, “Alanya’da hemen her sektörde o kadar farklı sorunlar var ki, göreve geldiğimizde bize 1 yıl uyku yok” diye konuştu.
Açıklamalarında ve basın mensuplarına verdiği beyanatlarda sık sık, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Meslek Odaları ile düzenli olarak işbirliği halinde çalışacaklarının altını çizen CHP Alanya Belediye Başkan Osman Tarık Özçelik, bu kapsamdaki ziyaretlerine Alanya Şoförler Nakliyeciler Otomobilciler Odası’yla devam etti. Oda Başkanı Ali Akkaya tarafından karşılanan Başkan Adayı Özçelik’e, CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve partililer eşlik etti. Yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgi veren Oda Başkanı Akkaya, Büyükşehir Yasası’nın acil olarak değişmesi gerektiğini belirterek, “Genel anlamda trafik sıkıntımız var. Galericiler Sitesi ve kamyon garajı yok. Ayrıca yetki belgesi konusunda da sorunlar yaşanıyor. Bunlar elzem meseleler ve mutlaka çözüme kavuşturulmalı” diye konuştu. ‘Çarşamba Günleri’ adı altında düzenleyecekleri toplantılarla, Alanya Belediye Başkan Adaylarını tek tek kahvaltılı programda ağırlayarak, üyelerle bir araya getireceklerini söyleyen Ali Akkaya, 21 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilecek etkinliğe Özçelik’i davet etti. 
ALANYA’NIN DERDİ BİZİM DERDİMİZ
Kanunların yetersiz kaldığı yerde, günün şartlarına göre güncellenmesi gerektiğini söyleyen CHP Adayı Özçelik, “Göç yolda düzelir’ diyemeyiz. Aksaklıklar belli ve her şey merkeziyette olunca, uçtaki yerlere hizmet verilmesi zorlaşır. Alanya’nın kalitesini arttırmak için düzenlemeler yapılmalı. 1 yıl uyumayacağız çünkü; Alanya’da hemen her sektörde o kadar farklı sorunlar, sıkıntılar var ki, göreve geldiğimizde bize 1 yıl uyku yok. Sorunların çözümünü çok iyi biliyoruz. Şehrimizin otopark sorununu çözdüğümüz zaman trafik kendiliğinden rahatlayacak. Alanya’nın derdi, bizim derdimiz. Bu dertlerin hepsi bilimle, teknolojiyle, pratiklikle ve işbirliği çalışmalarıyla çözülür. Köklü değişiklikler yapmak lazım. Yönetimler öngörülü olmalıdır. Alanya ciddi göç alan bir kent ve bunun hesabı iyi yapılmalı. Bundan 30-40 yıl sonra nüfusun kaç olacağını yönetici görmelidir. Bilim diye bir şey var. Alanya’yı öngörü ve ileri görüşlülükle yöneterek, şehrimize nefes aldıracağız” dedi.

WhatsApp Image 2024-02-08 at 17.44.01

TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK TOKAR'A ÜNLÜ YAĞACAK

WhatsApp Image 2024-02-08 at 17.44.01 (1)

WhatsApp Image 2024-02-08 at 17.44.00

Editör: Kerim Toksöz