Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, basın mensupları ile kahvaltılı organizasyonda bir araya geldi. Basın mensuplarının da sorularını yanıtladığı toplantıda konuşan Özçelik, şehit düşen askerlerimizi ve 6 Şubat depreminde hayatına kaybedenleri unutmadı. 

“Hepinizin bildiği ve benimde inandığım haliyle Alanya’da hepimiz şikayet eder hale geldik.” Şeklinde konuşan Özçelik, “Alanya’nın nüfusu kontrolsüz bir şekilde büyümeye devam ediyor ve altyapısının artık karşılamadığını hepimiz biliyoruz. Şehrimiz tarım ve turizm olarak iki temel üretim şekliyle bugüne kadar geldi. Hem tarımda hem turizmde bıraktık ucunu nereye giderse oraya doğru gidiyor. Bunun şahidi hepimiziz. Alanya’da istikrarlı temiz su ve düzenli elektrik ihtiyacımız var. Havada bulutu gördüğümüz zaman mutlaka bir yerlerde elektriğimiz kesiliyor” dedi.

‘KATILIMCI POLİTİKA İLE İLERLEYECEĞİZ’

Özçelik, “Erken doğanlarımız ve engellerimiz Alanya’da hak ettikleri sosyal yaşamı maalesef bulamıyorlar. Bunun için gerekli altyapılarımızda yeterli değil. Trafiği söylemeye zaten gerek bile yok. Şehrimizin kültürel kimliği maalesef kayboldu. Bu şekilde devam ederse bir süre sonra sadece beton yığını ile birbirimize bakar hale geleceğiz. Alanyamızın sağlıksız büyümesinin en önemli sebebi yönetim zafiyetidir. Buraya talip olmamın en büyük sebeplerinden birisi yönetim zafiyetini ortadan kaldırıp tıkır tıkır işleyen, kimseye bağlı olmayan kurumsal çalışma sistemini getirmek. Ben yaptım oldu mantığı ile değil işin ilgilileri ile o hizmetleri talep edenler ile konuşarak danışarak bilgi toplayarak yapılmalıdır. Biz tanıtım toplantısında söylediğimiz Alanya’nın ihtiyaçlarını sizlere soracağız. Ve bunun sözden itibaren olmadığını belirtmek isteriz.  Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen arama konferansı ile yapacaklarımızın sinyallerini sizlere verdik. Danışacağız, soracağız ve ondan sonra birlikte yapacağız. Bundan sonrada Alanya Belediyesi’nde Alanya’nın ihtiyaçları için çalışmalarımızı bu şekilde katılımcı politika ile götüreceğiz” dedi.

‘BAŞKAN OLDUĞUMUN İKİNCİ GÜNÜ BÜTÇEYİ BİNAYA ASACAĞIM’

“Güçlü katılımcı denetlenen cesur bir belediyecilik anlayışı ile ilerleyeceğiz” diyen Özçelik, “Ben belediye başkanı olduğum zamanın ertesi günü belediyenin gelir tablosunu binaya asacağım ve belediyenin sitesinden gelirimizi bilançomuzu sürekli olarak yayınlayacağız. Bundaki amacımız sözümüzü yerine getirmek. Şeffaf olacağız dememizin nedeni budur” dedi.

‘MEYVELERİN ÇİÇEK AÇTIĞINI GÖRECEKSİNİZ’


“Her şeyimizi liyakatlı kadrolar ile düşünerek, planlayarak yapacağız” sözlerine yer veren Özçelik, “Bütün bunlar için Alanya Belediye Başkan Adayı olmaya karar verdim. Hizmette önceliğimiz sadece halk olacak.  Yapacağımız her işte halkın daha mutlu daha huzurlu ve daha kaliteli yaşamasını sağlamak için bunun üzerinde duracağız. Ben başkan olduğumda meyvelerin çiçek açtığını göreceksiniz. Ben bu iş için bu kadar iddialıyım. Alanya halkımız Allah izin verirse görevimi bitirdiğimde ben giderken iyi ki bu adamı Alanya Belediye Başkanlığına seçmişiz diyecek” dedi.

‘ALANYA NEFES ALACAK’

CHP'Lİ UYAR'IN BOZKURT RAHATSIZLIĞI CHP'Lİ UYAR'IN BOZKURT RAHATSIZLIĞI

Gazeteci Özgür Yılmaz’ın 5 yıl sonra nasıl bir Alanya bulacağız? sorusuna yanıt veren Özçelik, “ 5 yıl sonra projelerimizin bittiğini ve Alanya’nın nefes aldığını göreceksiniz. 5 yılın sonunda evet iyi olmuş diyecekler. Projelerimizi gördüğünüzde sorunun çaresinin Parol’un değil aslında antibiyotiğin belirlendiği olacak. Parol geçicidir ama antibiyotik daha kalıcıdır.  Antibiyotiği vermek içinde hastalığın teşhis edilmesi gerekiyor ve bizimle teşhisinde hazır olduğunu göreceksiniz” dedi.

‘BASIN OLMAZSA OLMAZ’
Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından Yasama, Yürütme ve Yargı’nın hemen ardından dördüncü unsur olduğunu belirttiği konuşmasında "Basın olmadan bir takım konular eksik kalacaktır" dedi.

Editör: Kerim Toksöz