Alanya Sanayi Sitesi’nin hurda araçlar ile başı dertte. Esnaflar yıllardır kaldırılmayan hurda araçlar nedeniyle ve nüfusun her geçen gün artmasıyla sanayi sitesine artık sığmamaya başladı. Alanya Metal İşleri Demirciler, Oto Elektrikçiler, Kaportacılar, Oto Tamirciler Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Ali Rıza Açman, otopark sorunun sanayi sitesinde işlerin aksamasına ve trafiğin kilitlenmesine neden olduğunu belirtti.

‘HURDA ARAÇLAR KALDIRILMALI’

ALKÜ’DE ÖĞRENCİLER İÇİN İKİ ÖNEMLİ İMZA ALKÜ’DE ÖĞRENCİLER İÇİN İKİ ÖNEMLİ İMZA

Açma açıklamasının devamında, “Otopark sorunun sanayi sitesinde işlerin aksamasına ve trafiğin kilitlenmesine neden oluyor. Mevcut sanayimizde otopark sorunumuz halen devam ediyor. Hurda araçları kaldırıp bir yere götürebilirsek çok rahatlayacağız” dedi.

‘ÇIRAK SORUNU KALMADI’

Sanayide çırak ve kalfa sorununun mesleki eğitim merkezleri sayesinde minimuma düştüğünü ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’ın bu konu hakkında büyük desteklerinin olduğunu belirten Açman, “Şuanda sanayimizde eleman sorunu pek yaşanmıyor. Artık çırak kalfa bulmakta sıkıntı yaşamıyoruz. Geçtiğimiz senelere oranla bu konuda yüzde 60 daha başarılıyız. MESEM'den dolayı Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz'ın yoğun çabaları sayesinde bu sıkıntı giderilmeye başladı. Artık çoğu aile çocuklarını sanayiye verip meslek sahibi olmalarını istiyor" dedi.

Editör: Kerim Toksöz