Alanya'nın köklü firmalarından biri olan Oba Kuruyemiş, 1990 yılında Ethem Kaygısız ve Sayit Kaygısız kardeşler tarafından "Oba Kuruyemiş" ismiyle kuruldu. 33 yıl içinde genişlettiği ürün yelpazesi ve başarılı ihracat politikasıyla dünya çapında adını duyurdu. Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, İngiltere, ABD, Kanada, Danimarka, İsveç, Norveç, Hollanda gibi 14 ülkeye ihracat yaparak küresel bir marka haline gelen Oba Kuruyemiş ödüllere de doymuyor

ZABITA EKİPLERİ’NDEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ ZABITA EKİPLERİ’NDEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ

2016’DAN BERİ HER YIL İHRACAT ŞAMPİYONU

Gerek Türkiye'de gerekse yurt dışında 'Sevilen' ve 'Alanya' markaları ile kuruyemiş sektöründe öncü bir konumda bulunan Oba Kuruyemiş, 2016 yılından bu yana ihracat şampiyonu unvanını sürdürüyor. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği tarafından kendi sektöründe 2016 yılından beri "En Başarılı İhracatçı" ödülüne layık görülen firma, bu yıl da BAİB tarafından düzenlenen "İhracatın Yıldızları" töreninde Birincilik ödülüne layık görüldü.

ALTSO BAŞKANI ERDEM’DEN TEBRİK

Alanya'ya Türk Patent ve Marka Kurumu Ofisini kazandıran Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem’de Oba Kuruyemiş'in başarısını tebrik ederek, markanın her geçen gün daha geniş kitleler tarafından tanındığını ve Alanya'nın marka değerine katkı sağladığını belirtti. Erdem, Alanya'dan çıkarak ülke ve dünyaya yayılan markaların Alanya'nın tanıtımına büyük katkı sunduğunu vurgulayarak, Kaygısız ailesini başarılarından dolayı tebrik etti.

Editör: Kerim Toksöz