Alanya Belediyesi yöneticileri ve muhtarların yurt dışı gezisini sert eleştirilere neden oldu. Sırbistan gezisi ise gereksiz eleştirenlere neden oldu diyen muhtarlar ilk defa yurtdışına çıkan insanlara bu eleştirilerin gereksiz olduğunu altını çizdi.  

‘DEPREMDEN ÖNCE GİDECEKTİK’

ALARA'DA KAZADA 1 ÖLÜ ALARA'DA KAZADA 1 ÖLÜ

Tepe Mahallesi Muhtarı Hamza Durna sosyal medyasında yaptığı açıklamada, “3 günlük Sırbistan, Belgrad gezimizi tamamlayarak çok şükür memleketimize döndük. Bizlere bu imkanı sağlayan Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e çok teşekkür ederim. Efendim olaya ben şu pencereden bakıyorum. Benim siyasetle işim olmaz. Vay efendim, onun adamı, bunun adamı, vay nasıl giderler? Ortalık yangın yeri. Önce şunu belirtmekte yarar görüyorum. Biz bu geziye memleketimizi yasa boğan şubat depreminden önce gidecektik. Deprem olunca ertelendi. Tabi başkan da muhtarlara söz verince bu tarihlerde Sırbistan’a gittik. Ben Adem Murat Yücel’in avukatı değilim ama, kamuoyunda bakıyorum, muhtar kim? Ne iş yaparlar? Boşuna devlet bunlara para ödüyor, muhtarlıklar kaldırılsın gibi vb. laflar. Muhtar gece saat 02.00’de, 05.00’te halkın ulaşabildiği, derdini anlatabildiği, resmi kurumlarla iletişim kurduğu en yakın dert ortaklarıdır. İşini iyi yapan ya da iyi yapamayan meslektaşlarım vardır. Halk mahallesinde önce muhtarını arar. Maşallah 3 gündür bazı kesimler muhtarların Belgrad gezisiyle yatıp kalkıyor. Maddi olarak çok iyi durumda olan Muhtar arkadaşlarımız olabilir ama 5 yılda bir kez böyle yurtdışına çıkma imkanı olmuş muhtar arkadaşlarımız var. Bence onlara bu geziyi çok görmeyin. İnanın bizi eleştirenlerin eline böyle bir fırsat geçse olaya balıklama atlarlar. Ayrıca aylar öncesinden planlanmış bir gezi arefesinde Filistin’e İsrail'in zulmü olayı patlak verdi. Tabi o olayda tüm vicdan sahibi özellikle bizim gibi yönetici vasfındaki insanları yaraladı. Ben kendi adıma çok üzüldüğümü belirtmek isterim” dedi.

GELEN VURUYOR GİDEN VURUYOR

Sugözü Mahalle Muhtarı Hasan Uysal ise, “Muhtarlara gelen vuruyor giden vuruyor. En büyük kahrı çeken muhtarlar, ne bütçesi var ne bir şeyi. Eğlenmeye gittiler diye eleştiride bulundular öyle bir şey yok. Biz tarihi yerleri oradaki Osmanlı'nın 350 sene hüküm sürdüğü tarihi yerleri dolaşmaya gittik. Bu zamana tarih verildi ve gerçekleştirildi. Kötü bir zaman denk geldi kimse huzurlu olamadı zaten. Kimsenin içinde art niyet yok. Zerre kadar vicdanı olan insan buradan kötü söylemler çıkaramaz. Eleştirenlere soruyorum hadi savaş diyelim bir tanesi bile gelmez. Ama işte diyecek bir şey yok. Ama yazık günah bizde bu memleketin insanıyız. Biz oraya gittik diye vicdanımızı mı kaybettik? Böyle bir şey yok olamaz” diyerek tepki gösterdi.