ALKÜ’DE ÖĞRENCİLER İÇİN İKİ ÖNEMLİ İMZA ALKÜ’DE ÖĞRENCİLER İÇİN İKİ ÖNEMLİ İMZA

Türk turizminin başkenti Alanya ile havalimanının açılması ile birlikte turizme kapılarını açan Gazipaşa arasında D400 Karayolu, ölümlü trafik kazalarıyla Türk ve ulusal medyanın gündeminden düşmüyor. 
Alanya ile Gazipaşa arasındaki D400 Karayolu'nun Kargıcak ile Gazipaşa arasında kalan bölgede orta refüj aydınlatması ise bulunmuyor. Üst geçitin olmadığı D400 Karayolu'nda yayalar, gece karanlığında karşıdan karşıya geçmekte zorlanırken, sürücüler karşıdan karşıya geçen yayaları ise karanlıkta görmüyor. 
"KARAYOLLARI OLUMLU YANIT VERMEDİ"
Alanya'nın Uğrak Mahalle Muhtarı Hüseyin Musluoğlu, "Kargıcak ile Gazipaşa arasında D400 Karayolu'nda orta refüj aydınlakması yok. Biz bu yolun aydınlatılması için Karayolları'na dilekçe sunduk ama red kararı çıktı. Siyasi büyüklerimize de ilettik ama bu konuda yanıt alamadık. Bu işe devlet büyüklerimiz bir çözüm üretsin" dedi. 
"DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECEK?"
İmamlı Mahalle Muhtarı Osman Çalış, "Bu yolda yaya geçinden insanlar geçiyor. Bırakın bu yolda karşıdan karşıya geçmeyi insanlar, yol kenarında yürümeye bile korkuyor. Siyasilere bu yolun aydınlatılması yönünde talepte bulunduk ama bir yanıt alamadık. Bu yolda daha kaç insanımızın ölmesi gerekiyor, aydınlatma yapılması için?" diye sordu.
OKYANUS'TAN AYDINLATMA ÇAĞRISI
İshaklı Muhtarı Rasim Okyanus ise siyasilere seslendi. Muhtar Okyanus, "Yolda orta refüjün aydınlatılması gerekiyor. Bunu bizim söylememize ne gerek var ki? Her gün siyasi büyüklerimiz bu yolu kullanıyor. Eksiklikleri onlar görmüyorsa kim görecek" diye konuştu.

Editör: Kerim Toksöz