Trendyol Süper Lig'in 12. haftasında Corendon Alanyaspor, Oba Stadı'nda oynanan maçta Gaziantep Futbol Kulübü'ne 3-0 yenildi. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Alanyaspor teknik direktörü Fatih Tekke, taraftarın önünde ilk karşılaşmada alınan mağlubiyetten dolayı ekibi ve camiası adına üzüldüğünü söyledi.

'TOP BİZDEYDİ'
Bu tip maçlarda ilk golü bularak rakibin biraz daha geniş oyun oynamasını sağlamak gerektiğini belirten Fatih Tekke, "Bunu başaramadık. Çünkü bir duran top, penaltı ve oyunun ilk yarısının son bölümünde skor 2-0 oldu. Devre arasında oyuncularıma söylediğim şey kesinlikle çevirebiliriz oldu. İlk golü 80'e kadar bulsak bu maçı çevirebilirdik. Ancak top bizdeydi ve üretkenliğimiz açıkçası beklediğim düzeyde değildi." diye konuştu.

ALANYA'DA O İŞLETME MÜDÜRLENDİ ALANYA'DA O İŞLETME MÜDÜRLENDİ

'KADERE İMAN ETMEK GEREKİR'
Teknik Direktör Fatih Tekke, basın toplantısında, Alanyaspor'un bulunduğu yerin asla hak ettiği yer olmadığını söylerken, "Takımı yukarı çıkartmak için çaba sarf edeceğiz. Allah nasip ederse bunu başaracağımıza eminim. Belki son söyleyeceğim şey de kadere iman etmek gerekir. Dolayısıyla biz evet üzüldük. Belki bunda bir hayır vardır." dedi. 

'KÖTÜ BAŞLANGIÇ OLDU'
Kötü bir oyunu değil kötü bir başlangıç yaptığını ifade eden Tekke, oyuncularına, "Mağlup olduğumuz zaman ben mağlup olacağım. Galip geldiğiniz zaman siz galip geleceksiniz" dediğini belirterek, "İçeride Gaziantep FK'ye 3-0 mağlup olduk. Dolayısıyla uzatmaya gerek yok. Bu mağlubiyet kesinlikle benim suçum. Kötü başlangıç oldu. Umarım Alanyaspor camiası bizimle bütünleşir. Ben bütünleşmenin olacağını düşünüyorum. Zor olacak ama zoru başarmış olmak daha güzel olacak diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Editör: Kerim Toksöz