CHP’de kurultay takvimi işliyor, delege seçimin ardından ilçe kongresi için adaylar hazırlıklarını sürdürmekte. Alanya içinde 25 Ağustos olarak seçim gününün ilan edilmesi ile hız kazanan süreçte eski ilçe başkanlarından Bülent Kandemir, ilçe başkanlığında partililerinin huzurunda aday olduğunu gerekçesi ile birlikte ifade etti. Gençlik kollarından itibaren partinin verdiği her görevi yerine getirdiğini söyleyen Kandemir, “2024’de belediye başkan adaylığı düşüncesindeyken, partimden ‘Sen belediye başkan adayı değil, belediyeyi kazandıracak ilçe başkanı ol’ dediler ben de bu yüzden ilçe başkan adayı oldum” dedi. 

‘SİYASİ MERKEZ PARTİMİZDİR’

Genel merkezin verdiği takvim gereğince kongreyi yapacaklarını ifade eden CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, “Partimizin 38’nci kongresinde çok değerli adaylarımız var, Delegelerimiz demokratik ortamda tamamladık. Delegelerimiz 3 adaydan birini hür iradesi ile başkan olarak seçecek. Alanya’mıza hayırlı olsun. Bugün Bülent Kandemir aday tanıtımı talep etti, siyasi merkezimiz her zaman partimizdir. Tüm adaylara ve partimize başarılar diliyorum” dedi. 

Karadağ’ın ardından söz alan CHP Alanya İlçe Başkan Adaylarından Bülent Kandemir şehitlere rahmet okuyup terörü lanetleyerek başladığı konuşmasında, terörün uzun yıllardır bitirilememesini eleştirdi. Alanya ve Antalya’da seçimlerde başarılı bir sonuç alındığını söyleyen Kandemir, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına partimizi Alanya’da hazırlamak için bu göreve talip olduk. 25 Ağustos’ta kongrede delegelerimizi görev verirse, biz partimizi Alanya’da birinci parti yapıp belediyeyi kazanacağız” dedi.

Alanya’da 3 aday olarak seviyeli bir seçim süreci götürüyoruz, birbirimize karşı sevgi doluyuz, 26 Ağustos’ta hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz şahsi amaç için değil partimizin amaçları doğrultusunda çalışıyoruz. 

Ülkemiz ekonomik ve sosyal kriz içindeyiz. Küresel iklim değişikliği krizi içindeyiz. Ancak bakıyoruz devlet zoruyla ağaçlar kesiliyor. Halk olarak devletin gücü bizi korurken hissetmek geleceğimizi inşa ederken hissetmek istiyoruz. Kafamıza cop gelirken ya da biber gazı sıkılırken devletin gücünü hissetmek istemiyoruz. Orada jandarma bile güneşten korunabilmek için kalkanını kullanmak zorunda kaldığına şahit olduk. Bu kadar vahim durudma enflasyonumu, sosyal patlamalarımı işsizliğimi sayayım Alanya’da son dönemde yaşanan olayları mı sayayım. Bunlarda bir sosyal patlamanın iz düşümüdür ortadan bir şekilde kaldırılması gerekiyor. Tabi biz Alanya olarak ülkenin tüm sorunlarına çare olamayız ancak Alanya’da ki parçalarına çare olup planlar yapabiliriz. Biz bunun göreve talibiz. Siyasi olarak ise biz Alanya’nın il olmaya ramak kaldığını düşünerek ilçe yönetimi il yapısı gibi yapılandırmak istiyoruz. Görev bize verilirse Parti Meclisimize Alanya’nın 17 kişi ile yönetilebilecek bir şehir olmaktan çıktığını dar bir ilçe gömleği giydirildiğini anlatacağız. En büyük hedeflerimizden birisi ise Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Alanya yerel iktidarını almak istiyoruz. Biz bunun için göreve talibiz. 1994 yılında partimizin karar alıp sıkıştığında dilekçe ile başvurup beleidye başkanlığına başvurmuştum ‘Bülent senin için erken dediler’ ilçe başkanı oldum çalışmaya devam etti. 1993’te gençlik kollarındaydım 30 yıldır hiç yalpa yapmadan CHP ilkelerinde ayrılmadan bana verilen görevleri yaparak bu zaman geldim. Bana ne zaman ‘şu işi yapacaksın gel’ dediler geldim en son 14 Mayıs seçimleri öncesinde gel ‘seçim komitesi başkanısın’ dediler yöneticilerimiz ve milletvekili adayımız ile çalıştık. Ne zaman ilçe başkanları toplantısı yada diğer etkinlikler oldu hepsine katıldım. Parti içinde ki dayanışma ve güveni büyüterek dışarıya karşı ise sert yumruk olarak hareket etmeliyiz. Parti içinde sevgi ve saygıyı büyüteceğiz. 

‘Sen belediye başkan adayıydın niye çekildin’ diyorlar örgütümüz seni ilçe başkanı olarak görmek istiyoruz dediler bende şartsız kabul ettim. Genelgemizde parti yöneticileri belediyeye aday olamaz şartını bilerek geldim. Ben belediye başkanı olarak değil belediye başkanı olan ilçe başkanı olarak anılmak bana yeter. İnançlıyız heyecanlıyız biz bu seçimi alacağız. Alanya’da bizim belediye başkan adayımız CHP içinden yetişmiş Atatürk ilkelerine inanmış bizim benimseyebileceğimiz bir adayımız olacak en büyük hedeflerimizden birisi bu.

Meclise aday olacak isimler fazla olursa delegeye ayda üyenin önüne bu isimleri koyacağız onlarda karar verecek. 

ALANYA'DA O İŞLETME MÜDÜRLENDİ ALANYA'DA O İŞLETME MÜDÜRLENDİ

Önümüzde yerel seçim olmasaydı bana böle bir talep gelemeyecekti bir abi olarak gel dendi bende aday oldum delege nasıl karar vereceğini kongrede göreceğiz. Alanya’da CHP adayı ile gitmek istiyoruz. Geçen dönem İyi partiye bu hak verildi. Bu hem CB hem MC seçiminde birinci partiyiz bu bizim hakkımız diyeceğiz bu da benim görevim. Örgütün vereceği kararda yapacak bir şey yok.  Adayımızı bilimsel halkın tercih edeceğiz anketlerle belirleyeceğiz Önce halkın istediği profili belirleyip sonra adayı tespit edeceğiz. En geç Kasım’da adayımız belirlememiz gerekiyor ancak kurultay sürecine göre zaman değişebilir. 

Toplantıya katılan partililerin başarı dileğiniz ardından sahnede eşi ve ekibi ile bekleyen Kandemir, diğer başkan adayları Gökhan Sipahioğlu ve Mehmet Okyanus’u da davet ederek birlikte fotoğraf çektirdi.

Editör: Kerim Toksöz