ÖZÇELİK'TEN KOCAGÖZ MESAJI ÖZÇELİK'TEN KOCAGÖZ MESAJI

Düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Afşin Karacan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, partisi hakkında ortaya atılan iddialara da cevap verdi. İYİ Parti üzerinde olumsuz algılar oluşturulmaya çalışıldığını belirten İl Başkanı Karacan, milletin yanında olmayı sürdüreceklerini söyledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 13-14 Ocak tarihleri arasında Antalya’da olacağını da açıklayan Başkan Karacan, 14 Ocak Pazar günü, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde saat 14.30’da gerçekleşecek ‘Teşkilat Buluşması’ programına da tüm ‘İYİ ve Cesurları’ davet etti.  
‘KOLAYI SEÇMEDİK’
İYİ Parti’nin milletin umudu olarak kurulduğunu hatırlatan Başkan Karacan, kuruluş amaçlarından sapmadıklarını belirterek, “İYİ Parti, tek adam rejiminden parlamenter sistemi dönülmesi, güçler birliği değil güçler ayrılığı ilkesini egemen kılma düşüncesinden sapmamıştır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi’nin yerel seçimlere hür ve müstakil şekilde girilmesi kararı da bu durumun en somut göstergesidir. Genel seçimlerin ardından partimize çekilen algı operasyonları ve iç işlerimize karışma girişimleri genel merkezimizin aldığı kararlarla boşa çıkmıştır. Eğer bizler, bizi eleştirenlerin, bizi hedef tahtasına koyanların dediği gibi bir parti olsaydık, ittifaklara devam eder, yolumuza devam ederdik. Ancak biz kolayı seçmedik. İYİ Parti, milletimizin yanında olmayı seçti. Zor olacak biliyoruz; ama biz yolumuzdan dönmeyiz” diye konuştu. 
‘İYİ PARTİ VATANDAŞLARIN UMUDU OLMAYI SÜRDÜRECEK’
Başkan Karacan açıklamalarına şöyle devam etti:
“İYİ Parti’den istediğini alamayanlar, şahsi menfaatlerini vatandaşlarımızın menfaatlerinin önüne koyarak bize algı operasyonları çekmeye çalışanlar, artık çabalarının boşa çıkacağını net şekilde anlamış olmalılar. Anlamış olmalılar ki artık aramızdan ayrılıyorlar. Son dönemlerde art arda gelen istifalar bu durumun en net göstergesidir. Düzenledikleri şov amaçlı basın toplantılarıyla ya da başka partilere geçişlerin fotoğraflarını paylaşarak, İYİ Parti’ye operasyon çekemezsiniz, sadece operasyon çektiğinizi zannedersiniz. Ülke genelinde olduğu gibi Antalya teşkilatımızda da yaşanan istifalar, doğru yolda ilerlediğimizin kamuoyuna yansıyan örneklerinden bir tanesidir. İYİ Parti, hür ve müstakil olarak çıktığımız yeni yolda, vatandaşlarımızın umudu olmayı sürdürecektir. Vatandaşlarımızın ve hiçbir siyasi kesimin bundan şüphesi olmasın.”
‘MİLLETİN İRADESİNE YAPILAN OPERASYONDUR’
Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karacan, genel seçimlerdeki başarısızlığın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i suçladığına ve il teşkilatının istifalar nedeniyle zor günler geçirdiğine yönelik soruya şu şekilde cevap verdi: 
“Sayın Genel Başkanımız, seçimlerdeki masa olayının partimize Türkiye genelinde yüzde 6-7 oranında oy kaybettirdiğini kendisi belirtmiştir. Antalya’daki oy kaybı yüzde 5 buçuk seviyesinde. Oy kaybımız, şahıslarla alakalı değil, genel politikayla alakalı. Sayın Genel Başkanımız da bunu açık yüreklilikle ifade etti. Üye sayımızın düştüğüne yönelik yayınlar da yapıldı. Keşke bu arkadaşlar bizi arayıp sorsalardı, biz kendilerine gerçek rakamları söylerdik. Göreve geldiğimizde 30 bin olan üye sayımız, şu anda 25 bin. Birilerinin anlattığı gibi 20-30 bin üyemizin istifa ettiği yok. Yönetim kurulumuzda ise toplu istifalar söz konusu değildir. Farklı tarihlerde istifalar vardır ve hepsi tarih tarih belgelidir, arzu edene gösterebiliriz. 
Son olarak 5 yönetim kurulu üyemiz ve 1 disiplin kurulu üyemiz görevlerinden istifa etti. Ne hikmetse bu durum büyük bir yaygara dönüştü ve ana haber bültenlerine dahi konu oldu. İYİ Parti’ye operasyon çekilmek isteniyor. Kamuoyunda, ‘İYİ Parti Antalya Teşkilatı düştü’ gibisinden bir algı oluşturulmak isteniyor. Belgeler yalan söylemez ama belgesiz söylenenlerin kamuoyuna bu kadar mal edilmeye çalışılmasıysa birilerinin yalanlarının gerçekmiş gibi gösterilmeye çalışılmasıdır. Bu algı operasyonu, vatandaşın umudu olan İYİ Parti’ye yapılan bir operasyondur, milletin iradesine yapılan bir operasyondur.”
‘İYİ PARTİ ANTALYA’DA YÜKSELİŞTE’
İYİ Parti’nin Antalya’da oylarını arttırdığını ifade eden Karacan, “İYİ Parti Antalya’da yükselişte. Bu algı operasyonlarının yapılması, partimizin Antalya’da yükselişte olduğunu gösterir. Kimse dipteki adamla uğraşmaz. Herkes yükselen değerlerle uğraşır. Onun için İYİ Parti, Antalya’da yükselişe geçmiştir. Bizler daha ‘İYİ’ oldukça, diğer taraflar bize daha da çok saldıracaktır. Unutmamak lazım ki biz bunların hepsine göğüs gerecek insanlarız. Tüm partililerimiz bunu görmekte ve onun için buradan ayrılmıyorlar. 31 Mart akşamı göreceksiniz ki bizim oy sayımız da oy oranımız yükselmiş olacak ve hiç umulmadığı kadar belediye alarak seçimlerden çıkacağız. Onun için bize saldırıyorlar” diyerek sözlerini noktaladı.

Editör: Kerim Toksöz