İktidar tarafından seçimler öncesinde verilen sözlerin yerine getirilmediğini hatırlatan İYİ Parti İl Başkanı Afşin Karacan, vatandaşın bu konu nedeniyle yaşadığı memnuniyetsizliğin en üst noktaya ulaştığını ifade etti. Artık mızrağın çuvala sığmadığına dikkat çeken İYİ Parti İl Başkanı Karacan, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ülke siyasi tarihinde bir ilke sahne olacağına değindi. Özellikle ekonomi alanı olmak üzere, genel politikadaki başarısızlıkların seçmen tarafından af edilmeyeceğini vurgulayan Başkan Karacan, yeni bir umut arayışı içinde olan seçmenlerin tercihini İYİ Parti’den yana kullanacaklarını söyledi.

‘AK PARTİ İKTİDARI FAKİRLİĞİ YOK ETMEK YERİNE YÖNETMEYİ TERCİH EDİYOR”

Mevcut iktidarın seçim dönemlerinde verdiği vaatleri yerine getirmediğinin altını çizen Başkan Karacan, “AK Parti iktidarınca genel seçimler öncesi milletimize verilen sözler tutulmadı. 28 Mayıs Genel Seçimleri öncesi ne diyorlarsa bugün tersini yaptılar. AK Parti iktidarı fakirliği yok etmek yerine yönetmeyi tercih ediyor. Bu örnekler, 22 yıldır tek başına iktidarda olan bir partinin ülkeyi getirdiği noktanın en net göstergesidir” diye konuştu.

“MEVCUT ARTIŞLARI RÜYAMIZDA BİLE GÖREMEZDİK”

Suni gündemlerle ülkenin gerçek sorunlarının unutturulduğuna değinen Başkan Karacan, “Genel seçimler öncesi TOGG’un çıktığı gibi şimdi de astronot meselesi gündem oldu. Oysa biz ne yapalım vatandaşın alamadığı arabayı ve yerli araçla uzaya çıkamayan turist astronotu. Seçim öncesi bulunan doğalgaz ve petrol rezervlerini hiç dile getirmiyorum dahi. Asgari ücret ile emekli aylıkları yapılan zamlara rağmen açlık sınırının altında kaldı, milyonlarca insanımız ‘Geçinemiyorum’ diyor ama nafile, duyan yok. Vatandaşlarımız emin olsun ki iktidar partisi belediye seçimlerinde başarılı olacağını bilse emekli ve memur aylıklarıyla asgari ücretteki mevcut artışları rüyamızda bile göremezdik” dedi.

SYEDRA AYAĞA KALKIYOR SYEDRA AYAĞA KALKIYOR

“VATANDAŞLARIMIZIN ARADIĞI UMUT”

Tüm olumsuzluklara ve karalama kampanyalarına rağmen millet ve vatan uğruna çalışmalarını büyük bir azim ve kararlılıkla devam ettiklerinin altını çizen Başkan Karacan, “Önümüzdeki yerel seçimler bir milat olacak.31 Mart’ta ekonomi başta olmak üzere genel siyasetin tüm bileşenlerinde yaşanan olumsuzluklar vatandaşlarımızın oy tercihine yansıyacak. Partimiz, yerel seçimlerle birlikte iktidar

yolculuğunu perçinleyecek, belediyeler aracılığıyla yapacağı hizmetlerle yoksulluğun yerelden nasıl yok edileceğini herkese gösterecek. İYİ Parti’nin merkezinde çıkar çevreleri değil sadece ve sadece milletimiz vardır. İYİ Parti vatandaşlarımızın aradığı yeni umut, dertlerine derman olacak partidir” ifadelerini kullandı.

Editör: Kerim Toksöz