SYEDRA AYAĞA KALKIYOR SYEDRA AYAĞA KALKIYOR

İyi Parti Alanya İlçe yönetimi onaylandıktan sonra ilçe başkanı Hilmi Er, yapılan görev dağılımı ile birlikte yönetimi kamuoyu ile paylaştı. İyi Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya’nın hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğu yeni yönetimin ilk toplantısının ardından Başkan Er, yerel seçim için startı da resmen vermiş oldu. ‘
‘KAZANMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ’
Alanya’mızın ve ülkemizin gündemi yoğun. Buna rağmen bizde destek için gelen sayın vekilimize teşekkür ediyoruz’ diyen Er, “Seçim süreci 1 Ocak itibariyle resmi olarak başlamış durumda. Bizde ilçe ve il teşkilatı olarak milletvekillerimizle birlikte belediye başkan adayımız ile birlikte Alanya’mıza ve Antalya’mıza ve ülkemizde partimizin birinci parti yapıp en fazla oyu almak için birlikte mücadele edeceğiz. Bu mücadelemizde Alanya dışından gelecek vekillerimiz, teşkilatlarımız, genel merkez yöneticilerimiz bizlere ayrıca moral kaynağı olacak ve destek olacak” dedi.
‘SAHAYA BİRLİKTE İNECEĞİZ’
Saha çalışmasında uyum sorunu olup olmadığı sorusuna ise Er “Alanya ilçe teşkilatı olarak adayımız ile uyumlu bir çalışma içindeyiz. Ayrı bir çalışma programız yok. Henüz 3 haftalık yeni bir teşkilatız, daha kırkımız bile çıkmadı. Sağlıklı bir seçim çalışmasını yürütmek için görevlendirme gibi asli yapılanmayı tamamlamamız gerekiyordu. Divan teşekkülü oluşturuldu, görev dağılımı yapıldı. Bir haftalık süreçte de genel başkanımızın gelişine odaklanıp ardından sahada adayımız Mehmet Şahin başkanımız ile birlikte çalışıp 31 Mart hedefine birlikte yürüyeceğiz belediyeyi alacağız” dedi.
‘AMACIMIZ EN İYİ HİZMETİ VERMEK’
Antalya programı içinde Manavgat ve Alanya programı olacak Yerel seçimler yaklaştı, yakında büyükşehir belediye başkanı adayımızda açıklanacak diyen Kaya “Allah’ın izniyle 10 gün içerisinde adayımız açıklanmış olacak. İYİ Parti olarak kutuplaşmış siyasetin yanında üçüncü bir yol önerdik. Biz iyi belediyeciliği getireceğimizi vadettik. Herkesin belediyecilik anlamında hizmet göreceği, herkesi sahiplenen bir anlayış ile bir belediye anlayışına sahip olduğumuzu belirtmiştik. Dolayısıyla Türkiye’de seçimi alma ihtimalimizin en yüksek olduğu ilçelerimizin en başında Alanya geliyor. Hilmi Er gibi tecrübeli, hakkaniyetli bir ilçe başkanımız ile çalışmak bizleri mutlu edecek. Belediye başkanımız çok güçlü bir aday, iki dönem Ticaret Odası Başkanlığı yapmış bir insan. Dolayısıyla tek bir vücut olarak bu seçimlere girmiş olacağız. Allah da bizi mahcup etmesin. Amacımız Alanya’mıza iyi bir hizmet vermek. Alanya’nın marka değerinin artması Türkiye’nin marka değerinin artmasıyla aynı anlama gelir. Burası turizmin en önemli değerlerinden bir tanesi. Buranın gelirinin artması demek, soframıza düşen ekmeğin Türkiye’de daha çok artması demektir. Milli hasılatın artması demektir. Alanya’nın gelişmesi demek Türkiye’nin gelişmesi demek. Alanya’nın bugüne kadar hak ettiği hizmeti alamamış olduğunu düşünüyoruz. Çünkü ciddi katma değer oluşturan bir ilçe Alanya’mız ama bunun karşılığında hala temel problemlerle uğraşan bir ilçe. Bizim belediyecilik anlayışımızda biz bu sorunların üstesinden geleceğiz inşallah” dedi.
‘HERKESİ KUCAKLAYIP VAATLERİN KEFİLİ OLACAĞIZ’
‘İyi belediyecilik herkesi kucaklayan ayrım yapmayan herkese hizmet veren belediyeciliktir’ diyen Kaya, “Biz Alanya’yı kazandığımız gün Ak Partililerin, CHP’lilerin MHP’lilerin de yani kısaca tüm partilerin belediyesi olacağız. Ayrım yapmadan herkesi kucaklayan bir belediyecilik anlayışı ile burada olacağız. Alanya’mızın sorunlarına tamamen hakimiz. Sorunların çözümü için ortaya bir vaat ve söz olarak bunları gerçekleştireceğimiz belli programlar çerçevesinde paylaşacağız. Bundan sade belediye başkanımız değil ilçe başkanımız ve bizle milletvekilleri olarak hepimiz buna kefil olacağız. Vaatlerin gerçekleşmesi için tek vücut olarak yerine getirip çalışacağız. Alanya’nın hak ettiği vizyoner projeleri getireceğiz. Alanya 20 senedir Hasan Bey’in (Hasan Sipahioğlu) döneminde yapılan kaldırımları kullanıyor. En nemli yer iskele ancak Alanya’ya yakışmayan sıkıntılar var. Büyükşehire bağlı olan arıtmalarda ciddi sıkıntı var. Hala bitmemiş yolları konuşuyoruz. Raylı sistem olmaması kadar üzücü bir şey yok. Alanya’nın çözüme kavuşturulacak birçok problemi var. Önce halledilmemiş olan eksik bırakılan temel hizmetler verilecek. Yollu altyapısı olmayan yerlere ruhsat verildi sonradan ise oraların altyapısını yapmaya çalışıyoruz. Düzensiz planlama yüzünde merkezde hizmetten geri kalıyor.” Diye eleştiride bulundu.
‘KAVGAYA DEĞİL ÇÖZÜME GELDİK’
Yapıcı bir siyaset anlayışı ile hareket ederek çözüm yolları önerdiklerini ifade eden Kaya, “Biz kavga etmeye gelmedik, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapmaya geldik. Dolayısı ile milletimiz bize bir vekalet verdi biz bu vekaletin kıymetini biliyoruz. Ona göre de hareket ediyoruz. Meclisimizde birçok defa Alanya’mızı şehrin beklenti ve sorunlarını ifade edip çözüm önerilerini dile getirdik. Kamuoyunda da ses getirdi. Alanya’mıza karşı ve Antalya’mızın 19 içesine karşı hassasiyetimiz aynı şekilde devam edecek. 
Belediye ve seçim sürecine ilişkin konuşmaların ardından yeni yönetimin sürdüreceğiz çalışmaya ilişkin istişare edildi.
İŞTE GÖREV DAĞILIMI
Başkan Hilmi Er, Siyasi İşler Başkanı Abdullah Akkuş, Genel Sekreter Ahmet Ali Şahin, Teşkilat Başkanı Fatih Uyar, Mali İşler Başkanı Mehmet Uygun, Kurumsal İlişkiler Başkanı Levent Efe, Hukuk ve Seçim İşleri Politikaları Başkanı Zeynep Kıvanç Güzel, Uluslararası İlişkiler Başkanı Süleyman Öztürk, Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı Mustafa Çelik, Göç Politikaları Başkanı Mihrican Musluoğlu, Yerel Yönetimler Başkanı Selim Demiralp, Medya İlişkileri Başkanı ve Parti Sözcüsü Aynur Kaya Çağlar, Ekonomi Politikaları Başkanı Bekir Çelik, Sanayi ve Teknoloji Politikaları Başkanı Şevket Özkan, Araştırma ve Veri Yönetimi Başkanı Feza Akay, Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Gülnur Yıldız, Eğitim Politikaları Başkanı Sevda Güler Onar, Toplumsal Politikalar Başkanı Hüseyin Karakulak, Kadın Politikaları Başkanı Meryem Küpcü, Şehircilik Politikaları ve Afet Yönetimi Başkanı Adnan Akay, Parti İçi Eğitim Başkanı Gülcan Dilek, Sağlık Politikaları Başkanı Muharrem Kaya (SGK eski müdürü).

Editör: Kerim Toksöz