ALANYA'NIN SORUNLARI ANKARA GÜNDEMİNDE ALANYA'NIN SORUNLARI ANKARA GÜNDEMİNDE

Sadece geçtiğimiz ay emekli olanların tazminat bedelini alamadığını ifade eden Bağışlar " Algı oluşturmaya yönelik böyle hassas bir konunun siyasete alet edilmesi ve ulusal gündeme taşınması Alanya marka değeri adına yanlıştır, hicap duyuyorum " dedi.

Sabah sporu yaparken Belediye personelleri ile sohbet ederek konuyu açıklığa kavuşturan Bağışlar ' ın sosyal medya paylaşımı şöyle;

" Bugün, sabah sporu yaparken karşılaştığımız Alanya Belediyesi çalışma arkadaşlarımız ile dertleşme imkânı bularak sohbet ettik.

İsimleri bende kalsın, 12 yıldır Alanya Belediyesi personeli olduğunu belirten arkadaşlarımızın, ilk bir iki sene haricinde her ayın 15' inde maaşını eksiksiz olarak aldığını ve bu konuda bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını söylemesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Ayrıca, bu sabah Alanya Belediyesi Muhasebe Birimimizden aldığımız resmi verilere göre;

Belediye bünyemizde yaklaşık 3 bin 500 personel olduğu, EYT' liler de dahil olmak üzere peyderpey şekilde 350' ye yakın personelin emekli olduğunu ve tazminatlarının eksiksiz olarak yatırıldığını öğrendim.

Geçtiğimiz ay emekli olanların tazminat bedelini de önümüzdeki ay içerisinde eksiksiz olarak yatırılacağı bilgisini aldım. Bugüne kadar emekli olarak yaklaşık 75 milyon lira toplam tazminat bedeli hakedildiğini ve bunun 65 milyon liraya yakınının hesaplarına yatırıldığı belirtmek isterim. Sadece, geçtiğimiz ay emekli olanların tazminat bedelinin henüz ödenmediğini kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Bu tür konularla Alanya markasının ülke genelinde yayın yapan TV kanallarına servis edilmesinden de hicap duyduğumu belirtmek isterim.

Proje ve hizmet ile gündem olmanın değerini ve kıymetini bilmek dileğiyle.

Bütün dostlara gün aydın olsun. "

Editör: Kerim Toksöz