Özçelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları soyledi:

"Seçimler geçeli dört ay oldu ama bakıyorum ülkenin tek gündemi gibi, herkes chp’yi hedef almaktan ve CHP’deki süreci tartışmak ve suçlamaktan vazgeçmiyor. Millet ittifakının ve altılı masadaki tek partiyi suçluyorlar. Elbette CHP nin sorumluğu çok büyüktü.     CHP’de kongreler devam ediyor. Delege seçimleri sonrasında ilçe ve il kongreleri ile  değişim devam ediyor. Kurultayla birlikte bu süreç tamamlanacak. 

Ama ülkede de büyük 

değişimler devam ediyor. Akaryakıt her hafta artıyor, çarşıda- pazarda  fiyatlar hiç durmuyor. Marketlerde etiketler her hafta değişiyor. Satın alma gücü hızla azalıyor. Açlık ve geçim derdi toplumun %90 ‘nı sarmış durumda. Eğitimde- sağlıkta- adalette  fırsat eşitliği diye birşey kalmamış durumda. İnsanlar kamuda sağlığa ulaşamıyor. Ülkede sığınmacıların, mültecilerin sayısı hızla artmaya devam ederek egemenlik sorunu oluşturuyor. Demografik yapımız hızla değişiyor. Eğitim,  seçmeli ders adı altında  dinleştiriliyor, laik ve çağdaş eğitimden uzaklaştırılıyor. Suç örgütlerinin mensuplarına vatandaşlık verildiği ve ülkeye alındığı iddia ediliyor. Dünyada suç örgütlerinin, uyuşturucu baronlarının  vatandaşlık umudu ile sığındığı ülke olduk. Uyuşturucu kullananın yaşı 12’ye düşmüş ve sokaklarda her yerde torbacılarla çocuklarımız ellerimizden kayıyor. Ülkenin her yerinde silahlı çatışma, kadın cinayetleri ve mültecilerin suç işlediği, önüne gelenin silahla insanları öldürdüğünü izler olduk. İyi eğitimli gençlerin ve beyaz yakalıların ülkeyi terkettiğini görüyoruz.

Ülkede özgürlüklerde, demokrasiden, insan haklarından, adaletten, liyakatten bahsetmek hayal oldu. Emekliler açlıktan ölüme terkedildi. Çiftçimiz kotalarla ve girdi maliyetleri nedeni  ile üretemez durumda. Barınma sorunu kira fiyatları ile hat safaya ulaştı. Toplumun psikolojisi bozulmuş, geçinemez, üretemez, yaşayamaz hale gelmiş. Vatandaş ölümle yaşam arasında kalmış durumda. 

Bütün bunlar,  ülkenin parlementer demokrasiden vazgeçip, bütün yetkilerin bir kişiye verilmesi ile başladı. “Verin yetkiyi görün etkiyi” diyen Cumhurbaşkanı, öyle bir yetkilerle  donatıldı ki bu etki 8 şiddetinde bir deprem etkisi yaparak ülkenin yerle bir olmasına neden oldu. 

Bütün bunlar yaşanırken ülkenin tek gündemi CHP’nin değişmesi ise bu bizi mutlu eder.  Demek ki bütün umutlar CHP’de. 

ALANYA'DA KAÇAĞA GEÇİT YOK ALANYA'DA KAÇAĞA GEÇİT YOK

Ülkenin bu ortamında yerel seçimlere girerken vatandaşlarımız sosyal belediyeciliği, hayatının kolaylaştıran hizmetleri, yeşili koruyan, ranta ve yandaşa hizmet etmeyen, kültür- sanata yatırım yapan,  maddi sıkıntı yaşayanlara yardım eden CHP belediyelerinin sayısını artırmak gerekiyor. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız şu günlerde M.Kemal Atatürk’ün kurucu ilkelerden vazgeçmeyen bir anlayışa sahip olanlara sahip çıkmalıyız. Bizlere  emanet olan bu Cumhuriyeti yok etmeye çalışanlara inat, ülkeyi bu hale getirenlere karşı halkımızın refahı ve mutluluğu için çok çalışmalıyız . Sahip olduğumuz belediyeleri tekrar kazanmak ve bizde olmayan belediyeleri almak için güvenilir, tarafsız ve katılımcılığı sağlayan bir aday belirleme  yöntemleri ile  halkımızdan büyük teveccüh gören adaylarımızla yerel seçimlere hazırlanmak zorundayız.

Antalya’da büyükşehir ile 8 ilçe belediyesine yeni belediyeler eklemek bizim tek amacımız olmalıdır. Bu ilçeler başta Alanya ve Kepez olmalıdır. Özellikle Alanya’da son milletvekili genel seçimlerde birinci olarak göstermiş olduğumuz başarıyı yerel seçimlerde belediyeyi kazanarak taçlandırmak zorundayız. Yine Gazipaşa’da son seçimde parti olarak almış olduğumuz oy Cumhur  İttifakının toplamından fazladır. Gazipaşa belediyesini tekrar güçlü bir sonuçla kazanmak zorundayız. CHP olarak bizlerde bu potansiyel ve inanç var. Yeter ki  kapsayıcı, birleştirici, kucaklayıcı, ortaklaşmayı öne çıkaran, bireysel çıkarlardan uzak ortak hedefimizi öne çıkaran bir anlayışı ortaya koyalaım. 

Bunu başarabiliriz ve başarmalıyız."