Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatıyla 81 ilde üç hafta önce başlanan toplu tüketim yerleri denetlemesi son gününde. Alanya İlçe tarım ve Orman Müdürlüğü’nün 12 ay boyunca yaptığı denetimler bakanlığın talimatıyla 3 hafta boyunca hız kazandı. Konu hakkında açıklama yapan Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar denetimlerin devam edeceğini, önümüzdeki hafta da deniz ürünlerinin satıldığı işletmelerin denetimlerine başlanacağını belirtti. 

ALANYA'NIN SORUNLARI ANKARA GÜNDEMİNDE ALANYA'NIN SORUNLARI ANKARA GÜNDEMİNDE

‘BİN 780 İŞLETME DENETLENDİ’

Alanya İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar “Bakanlığımız talimatıyla 3 hafta önce tüm Türkiye’de 81 ilde eş zamanlı gıda denetimleri kapsamında toplu tüketim yerlerini denetledik. 3 Haftadır süren ve  bugün sona erecek olan gıda satış yerlerinin denetlenmesinde şu ana kadar bin 780 işletme denetlendi. Kasap, market, büfe, kahvehane, pastaneler, bakkallar, depolar, AVM’ler gibi işletmelerin denetlenmesinde sadece 3 işletmeye cezai işlem uygulandı.  1 işletme kurallara uymadığı için, 2 işletme de son kullanma tarihi geçmiş ürün satışı yapmaya çalıştığı için cezai işlem uygulandı” ifadelerine yer verdi. 

SIRADA DENİZ ÜRÜNLERİ VAR

Rüzgar, “Yeni hafta itibari ile yine 81 ilde eş zamanlı balık satış yerleri, balık satışına çıkacak yerler, yol kontrolü, balık lokantaları ve restoranları, haldeki balık satış yerleri 2 hafta boyunca denetlenecek. Denetimlerimiz devam edecektir. Vatandaşlarımızın da gıda ile ilgili sorun yaşadığı bir durum var ise Alo 174 Gıda Hattı’na ulaşabilirler” dedi.

Editör: Kerim Toksöz