Gelecek Partisi'nin ikinci olağan büyük kongresi, Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. Kongrede, parti yönetimi basın mensuplarını salona almadı ve yasal zorunluluk gereği sadece belirli sayıda delegenin katılmasına izin verdi.

SYEDRA AYAĞA KALKIYOR SYEDRA AYAĞA KALKIYOR

Kongrede genel başkanlık seçimi yapıldı ve Ahmet Davutoğlu, delegelerin oylarının tamamını alarak genel başkanlığa yeniden seçildi. Davutoğlu, kongre sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gelecek Partisi olarak ikinci büyük olağan kongremizi, ülkemizin yaşadığı zor günlerde, şehitlerimizin anısına saygı duyarak, mütevazı bir törenle gerçekleştirdik. Partimize emek veren herkese teşekkür eder, yeni yönetim kurulumuza başarılar dilerim. Kongremizin milletimize ve geleceğimize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.


Kongreye Alanya Belediye Başkan Adayı Mevlüt Demir de iştirak etti. Demir, kongre öncesinde yaptığı konuşmada, "Gelecek Partisi olarak ülkemizin sorunlarına çözüm bulmak için çalışmaktayız. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun öncülüğünde, partimizi daha da güçlendirmek için azimle çalışmaktayız. Alanya'da da halkımızın desteğini almak için projelerimizi sunmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu."

Editör: Kerim Toksöz