MHP'DEN SUYA ZAM ELEŞTİRİSİ MHP'DEN SUYA ZAM ELEŞTİRİSİ

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle birlikte vatandaşlar sahiller akın etmeye başladı. Alanya Belediyesi tarafından ücretsiz olarak şezlong ve şemsiye hizmeti verilen Galip Dere Halk Plajı da vatandaşların serinlemek için tercih ettiği plajların başında geliyor. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelleri tarafından soyunma kabinleri ve duşlar da her gün temizlenerek sabah 07.00 ile akşam 19.30 saatleri arasında vatandaşlara hizmet veriyor.
CANKURTARANLAR DA GÖREV ALIYOR
Vatandaşın yüzme alanı güvenliğinin sağlanması amacıyla 200 metrelik alana da şamandıra çekilerek, cankurtaranların suda boğulma olaylarının önüne geçilebilmesi ve konu ile ilgili olarak koruma kontrol tedbirlerinin uygulanması amacıyla görev alıyorlar. İlk yardım ve cankurtaran malzemeleriyle birlikte cankurtaran kulesinde can güvenliği nöbetinde bulunuyorlar.
7-24 TEMİZ VE GÜVENLİ TUTULUYOR
Yoğun ilgi gören plajda güvenlik adına tüm önlemleri alan Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, plajın temiz tutulması için de aralıksız mesai harcıyor. Her gün temizlik çalışmasının yürütüldüğü plajda belirli aralıklarla da kum eleme çalışmaları yapılıyor. Ekipler, vardiyalı şekilde gün boyunca mesai harcıyor.


Bilgi için:
Rabia EŞİT
Alanya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi
[email protected]