ALANYA'YI KIZILOVA BULUŞTURDU ALANYA'YI KIZILOVA BULUŞTURDU

Esnaf kredisinde limit artıyor. Esnafa müjdeli haberi sosyal medya hesabında duyuran Alanya ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Akkaya, “Esnaf kredi üst limiti 650 bin TL ye yükseltildi. Hayırlı olsun” sözlerine yer verdi.  Alınan bilgilere göre Antalya’da gerçekleştirilen toplantıda sunulan teklif Cumhurbaşkanlığı’na iletilecek. Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan onay sonrası esnafların kredi limiti yükseltilmiş olacak. Buna göre artan kredi miktarının esnafa can suyu olacağını belirten kooperatif başkanları Alanya Posta Medya ekibine açıklamalarda bulundu.
ESNAFLARIMIZ RAHATLAYACAK
Akkaya açıklamasında, “Konuyla alakalı Halkbankası Genel Müdürü talimatı verdi. En yüksek limit 500 bin TL'ydi 650 bin TL'ye yükseltildi. Yeterli değil ama buna da şükür diyoruz. Esnaf arkadaşlarımızı mutlaka bu karar rahatlatacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi.
ESNAFA SAHİP ÇIKILMALI
Alanya Keykubat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi  Başkanı Velittin Yenialp ise, “Esnafımız gerçekten zor bir dönem geçiriyor. Bankalar nedeniyle esnafımız krediye çok zor ulaşıyor. Dolayısı ile esnaf kredi kefalet kooperatiflerinin limitlerinin artması lazım. Alınan kararlar neticesinde oldukça sevinçliyiz. Esnaflarımıza gereken desteğin yapılması için hükümetimize sesleniyoruz" dedi.

Editör: Kerim Toksöz