AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne Türkiye’nin dört bir yanından akın eden AK Parti Teşkilatları bu tarihi güne şahitlik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk olarak kongrenin yapılacağı salonun önünde toplanan partililere hitap etti. Ardından kongrenin yapılacağı salona geçerek burada partililerle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a salon dışında ve içinde adeta sevgi seli vardı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti Genel Merkezi’nin oluru ile Alanya Belediye Başkan Adaylığı için Alanya İlçe Başkanlığından istifa eden ve AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongre Delegesi olan Mimar Mustafa Toklu da salonda yerini aldı. Toklu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hitabının ardından kurulan oy sandıklarında oyunu kullandı.

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi sonrası açıklamada bulunan Toklu; “AK Partimizin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi için ülkemizin dört bir yanından Ankara’ya gelen teşkilatlarımızla beraber bu tarihi güne tanıklık ettik. 

GÖKTEPE'DEN SICAKLIK UYARISI GÖKTEPE'DEN SICAKLIK UYARISI

Şanlı tarihimizden aldığımız güçle, Sn. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde geleceğimize güvenle bakmayı sürdürüyor; Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, Cumhuriyetimizin Yüz Akı, Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizle geleceğe daha emin adımlarla yürüyoruz.” dedi.

YENİ HEDEFLERİMİZE KARARLILIKLA YÜRÜYORUZ

AK Parti’nin kılavuzluğunda Türkiye’nin yeni bir dönem içerisinde olduğunu söyleyen Toklu; “AK Parti’nin hikayesi bir milletin aşk hikayesidir. AK Parti çatısı altında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte siyaset yaptığımız için Allah’a hamd ediyoruz. AK Parti’nin kılavuzluğunda ülkemiz için yeni bir dönemin içerisindedir. Partimizin bayrağının her alanda en yukarıda dalgalandırmak, yeni hedeflerimize kararlılıkla ulaşmak için azim ve kararlılıkla çalışacağız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongremizde MKYK’ya seçilen Sn. Menderes Türel ve Sn. Kuddusi Müftüoğlu'nu tebrik ediyorum. Antalya'mız ve Alanya'mız için bu gurur verici gelişmenin hem başkanlarım için hem de bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni, Hep İleri diyerek 4. Olağanüstü Büyük Kongre’mizin partimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Kerim Toksöz