Alanya’da binlerce öğrenciyi ve veliyi ilgilendiren düzenlemeler yeni eğitim dönemi başlıyor. Milli eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek sistem ile hem öğrenciler hem de veliler için daha sıkı ve disiplinli bir ortam oluşacak. Öğrenciler artık derslere girerken telefonlarını bırakarak çıkış saatinde teslim alacak, veliler ise okula gelirken öğretmenlerden randevu alarak belirli saatlerde iletişim kurabilecek. Alanya Posta Medya ekibine açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, “Öğrencilerimizde öğretmenlerimizde bu şekilde yeni sisteme adapte olup daha konsantre olacak” dedi.

‘DERSE DAHA İYİ ODAKLANACAKLAR’

ÖLEN ÇİFTİN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI ÖLEN ÇİFTİN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI

Yılmaz açıklamasında, “Sayın Bakanımızın talimatları ile hayata geçirilen bir yenilik. Çok anlamlı ve olumlu bizde bu uygulamayı sahasında en iyi şekilde uygulayacağız. Öğrencilerimiz ile ilgili tedbir kesin ve net. Öğrencilerimiz okula telefonla gelebilir anca sınıfa telefonla giremez. Öğrencilerimiz ya sınıftaki dolaplarına bırakacak ya da başka bir dolaba ancak telefonlarını çıkışta alabilecekler. Öğretmenlerimizden de beklentimiz onlarında derslere telefonla girmemeleri ama bu öğretmenlerimize şart değil sadece bir rica. Öğretmenlerimize karşı katı değiliz, ama onlarında derse telefonlar girmemeleri için ricada bulunduk. Derste daha verimli olabilmeleri adına çok güzel bir uygulama. Öğrencilerimizde öğretmenlerimizde bu şekilde yeni sisteme adapte olup daha konsantre olacaklar” dedi.

‘VELİLERİMİZ RANDEVU İLE GELECEK’

“Bizler okullara velilerimizi bekliyoruz aslında. Velileri istemiyoruz gibi bir algı oluşmasın” şeklinde konuşan Yılmaz, “ Ancak belirli bir plan yolunda ve belirli bir düzen içerisinde velilerimizi okula bekliyoruz. Öğretmenlerimizin ders programları oturduktan sonra müsaitlik durumuna göre bildirecekler. Bu randevu sistemine göre de velilerimiz gelecekler. Okul müdürünü arayıp randevu oluşturmayacaklar öğretmenler verecek” dedi.